«Я ці кошти заробляв не один рік. У нас філософія з дружиною така, що ми живемо ощадливо. Ми не прижимаємося, але і не зажимаємося. Але ми накопичуємо певні статки для того, щоб краще жити. Якщо ми хочемо розширити свою житлову площу, то ми йдемо до цього і ми її розширюємо. Якщо нам хотілося купити більш престижну іномарку, ми її купили», – заявив глава БЕБ.
На запитання, якою була його середня зарплата за 16 років на державній службі, глава БЕБ відповів: «Якщо я не помиляюся, там були зарплати і в еквіваленті порядка більше тисячі доларів. Дійсно мені зараз важко пригадати і курс коливається».
За словами Мельника, зараз у нього зарплата більш як 40 тис. грн.
У декларації, яку Мельник подавав навесні 2021 року є квартири в Києві за понад 1 млн грн, у Туреччині – за більш ніж 2 млн грн, в Ірпені, а також в елітному районі Одеси за 1,1 млн грн – що, за даними розслідування «Схем», удвічі дешевше від ринкової вартості. У декларації також можна побачити мисливську рушницю за 168 тис. грн і автомобіль Land Rover.
Контекст:
Мельнику 49 років. 1994 року він закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «радіотехнічні засоби», а 2000-го – Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «правознавство».
Мельник очолював слідче управління ДФС у 2014–2016 роках, а до цього працював на різних посадах у структурі податкової міліції. З кінця 2020 року очолював ДФС.
Мельник виграв конкурс і 20 серпня його призначили на посаду глави Бюро економічної безпеки, нового органу, який має виявляти, припиняти, розслідувати та розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їхньому вчиненню. Бюро отримає відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ ще не запущено.