5 июня, 2024 22:39
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Верещук: Збройні сили мають навчитися вигравати конкуренцію на ринку праці за якісні кадри

«Не буває так, що армія сильна, а служити непрестижно та фінансово невигідно.Тут справа не у тому, щоб просто більше платити військовим. Суть у тому, щоб залучити у Збройні сили якісні кадри та зробити так, щоб вони служили по 20 років і більше. Тільки так ми поступово перейдемо на професійну армію, бо, зрештою, професійна армія економічно вигідніша. Паралельно з підвищенням грошового забезпечення треба втілювати західні практики з кадрового менеджменту у Збройних силах», – підкреслила політикиня.

Вона розповіла, що за останні років п’ять зростання середньої зарплати по країні вдвічі випередило зростання середньої зарплати у Збройних силах, через це ЗСУ, один з найбільших роботодавців у країні, стає все менш конкурентоспроможним на ринку праці.

«А для того, щоб молода людина пов’язала свої найкращі роки з нашими Збройними силами, людина повинна мати перспективу гідного життя, не розкішного, але принаймні гідного. Людина повинна мати впевненість, що зможе створити сім’ю та забезпечити їй гідне життя. Збройні сили мають навчитися вигравати конкуренцію на ринку праці за якісні кадри. А для цього треба забезпечити престиж, побутовий комфорт та перспективу, а все це, зрештою, визначається грошовим забезпеченням«, – зазначила Верещук.

Нардепка повідомила, що незважаючи на фінансові труднощі, вдається потроху підвищувати зарплати деяким категоріям військових.

«З початку цього року було збільшено грошову допомогу військовослужбовцям, які уклали свій перший контракт. Тепер вона становить від 18 160 до 22 700 гривень. Також були збільшені виплати резервістам: одноразове грошове заохочення, добові та зарплата. Сподіваюсь, що ще цього року ми збільшимо грошове забезпечення військовослужбовцям розвідувальних органів. Останній раз грошове забезпечення підвищували на початку 2019 року. Тоді загальний розмір місячного грошового забезпечення у середньому зріс на 30%. Наступне підвищення грошового забезпечення планується наступного року, у середньому на 60%. Але наш комітет та Міноборони мають добре попрацювати, щоб закласти таке підвищення до держбюджету-2022», – сказала вона.

За інформацією Верещук, військові-контрактники поза зоною ООС отримують щонайменше 10 тис. грн, на другій-третій лінії оборони – 22 тис., на першій лінії – понад 32 тис. грн.

Проверьте

Мінекономіки підтвердило, що Кабмін призначив чотирьох в.о. членів правління "Нафтогазу" і взяв на себе функції наглядової ради

Кабмін припинив повноваження членів правління «Нафтогазу» Сергія Переломи і Ярослава Теклюка. Виконання обов’язків членів правління …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *