27 апреля, 2024 1:12
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

За документами про іноземних експертів до Етичної ради, які подали до ВРП, я б цих осіб не найняв навіть помічниками адвоката — Олексій Маловацький

Виконуючий обов’язки голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький різко відповів на закиди до судової влади щодо уповільнення темпу судової реформи та низького рівня довіри до суддів.

Свої тези він озвучив під час Х щорічного судового форуму Асоціації правників України.

Зокрема він вказав, що попри запевнення політиків, щодо кандидатів на посади членів Етичної ради ВРП не подані якісь надзвичайні документи, які б підтверджували їх унікальний досвід чи кваліфікацію.

Він зауважив, що ВРП може опублікувати документи, які отримав, і у них немає жодного підтвердження кваліфікації. При цьому переклад цих документів не у повній мірі відповідає оригіналами.

«При всій повазі, але за цими документами, які отримала ВРП, я б навіть на роботу помічниками адвоката цих осіб не найняв» — підкреслив Олексій Маловацький.

Він також розвіяв міфи щодо наявності у законі прозорих процедур перевірки на доброчесність — там немає жодної процедури, оскільки її повинна визначити сама Етична рада.

Загалом за словами Олексія Маловацького, більшість тез, які озвучуються на загал, щодо роботи Етичної ради, не ґрунтуються на законодавчих приписах. Щоб дискутувати предметно, очільник ВРП порадив спочатку народним депутатам і іншим політикам прочитати текст ухваленого закону.

«До ухвалення закону — політичний процес. Після набуття ним чинності – правовий» — підкреслив Олексій Маловацький.

Цим він закликав усіх політиків перестати в процесі реалізації закону намагатися політично його пришвидшити.

Щодо реальних проблем недовіри до судів Олексій Маловацький нагадав:

понад 2000 посад суддів залишаються вакантними з 5200 суддів лише близько 4800 мають повноваження наприкінці року кількість суддів без повноважень збільшиться на 800 три суди не мають жодного повноважного судді фінансування судової влади у 2021 році не перевищує 65 %, і упродовж останніх чотирьох років лише зменшувалося неефективне використання бюджетних коштів на суди пов’язане із нереформуванням ДСА, відсутністю штатних розписів в судах, при тому що сама судова влада завжди є дотаційною дисциплінарні скарги накопичуються, оскільки ВРП не може розглядати ці справи до старту роботи дисциплінарних інспекторів, і сьогодні їх уже майже  4000 Мінюст забезпечує виконання лише 4 % судових рішень.

Тобто більшість факторів за якими оцінюється довіра до суддів і судів не залежить від самих суддів.

Проверьте

Закон «про олігархів». Все тільки починається

Головна — Політика — 23 вересня 2021, 21:29 Закон «про олігархів». Все тільки починається 23 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *