Програма відновного правосуддя допомогла з поверненям до нормального життя 158 неповнолітнім.
Такі дані озвучені на Конференції щодо результатів реалізації проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Конференція відбулась 12 жовтня у місті Києві.
Захід відбувся за участі представників Офісу Генерального прокурора, Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, обласних та окружних прокуратур, регіональних центрів з надання БВПД, фахівців системи безоплатної правової допомоги, ювенальних прокурорів, адвокатів-медіаторів, суддів, психологів, представників органів пробації та громадських організацій.
Програма почала діяти з 2019 року. На початку впроваджувалась в якості пілотного проекту в 6 областях України. Наступного року її дію поширено на всю територію держави.
Мета впровадження Програми – забезпечення інтересів, як дитини, так і суспільства загалом. ЇЇ реалізація відбувається шляхом раннього виведення неповнолітньої особи з кримінального процесу за умови вчинення такою особою нетяжкого злочин вперше. Також передбачено обов’язкову ре соціалізацію дитини.
Відновне правосуддя передбачає повернення до порушених соціальних зв’язків через усунення шкоди, завданої потерпілій особі, й примирення на цій підставі потерпілого з правопорушником.
Станом на 1 жовтня цього року 158 неповнолітніх звільнені від кримінальної відповідальності, або кримінальні провадження стосовно них закрито. Щодо 50 неповнолітніх кримінальні провадження перебувають на розгляді в судах.