21 июня, 2024 20:31
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

В Україні ціни на газ можуть вплинути на врожай наступного року – Зеркаль

«Зараз в умовах таких високих цін дуже багато підприємств узагалі припиняють свою роботу. І, на жаль, це має вплив навіть на хімічну промисловість. І всі ми зараз говоримо про ціни на газ у прив’язці до наших домівок, але, знову-таки, якщо подивитися трохи далі, то це буде мати вплив і на врожай наступного року», – сказала вона.

Радниця міністра енергетики підкреслила, що для сільськогосподарських робіт «потрібно мати також і добрива, а добрива виробляються із газу».

«Зараз зупиняються заводи, які виробляють ці добрива, бо воно просто стає золотим», – пояснила Зеркаль.

Вона також зазначила, що у сховищах газу України газу більше, ніж у сховищах країн Європи, але «цей увесь газ не належить Україні».

Контекст:

«Газпром» поступово  скорочує транзит газу через Україну. У компанії «Оператор ГТС України» в жовтні 2021 року заявили, що хоча контракт передбачає щоденне транспортування 109 млн м³, «фізично транспортується значно менше – 85,9 млн м³ на добу».

Цього року на ринку газу в Європі фіксують дефіцит. Станом на 21 жовтня, за даними асоціації європейських операторів газової інфраструктури Gas Infrastructure Europe, газові сховища в ЄС і Великобританії заповнено приблизно на 77,36%. У попередні роки перед опалювальним сезоном європейські сховища було заповнено приблизно на 84%, зазначало агентство Reuters.

Поштовхом до зростання цін стали результати аукціону, на якому «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.

Якщо на початку року ф’ючерси на газовому хабі TTF у Нідерландах коштували приблизно $250 за 1000 м³, то у вересні ціна на газ у Європі вперше в історії подолала позначку $1000, а 6 жовтня відновила історичний максимум – більше ніж $1900 за 1000 м³. Згодом ціни дещо знизилися.

У вересні понад 40 депутатів Європарламенту закликали Єврокомісію розслідувати роль «Газпрому» в рекордному зростанні цін на газ у Європі й у маніпулюванні ринком, писало Bloomberg. Вони вважають, що «Газпром» може використовувати високі ціни на газ у Європі для здобуття дозволу на запуск трубопроводу «Північний потік – 2» до схвалення  регуляторних органів Берліна і Брюсселя.

Проверьте

Надходження від АРМА до держбюджету України зросли втричі

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли було переказано 10,2 млн грн, сума надходжень зросла …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *