«Це вони намагаються таким методом компенсувати ціну на газ. Тому що немає ніяких економічних підстав підняти у чотири рази. Це вони вже зловживають. Я так розумію, що, скоріш за все, зараз буде рішення уряду заборонити. Тому що у результаті такого хаосу вони просто хочуть під шумок заробити», – сказав експерт.
Він пояснив, що зростання ціни на газ на світових ринках не може бути причиною підвищення цін на послугу щодо його постачання.
«Що б вони там не розповідали, не може постачання газу так дорого коштувати. Я розумію, газ може дорого коштувати, але не постачання. Тому на сьогоднішній момент можливе якесь зростання, 10–15%, але не у чотири рази… Ви ж не продаєте газ, ви транспортуєте. І всі ці розмови, що у нас зросли витрати, – це не відповідає дійсності», – пояснив Охріменко.
Економіст переконаний, що цим питанням має зайнятися Антимонопольний комітет.
«У нас облгази – це монополісти. По ряду обставин вони у нас територіальні монополісти. Тому що ви самі розумієте, що труба в квартиру заходить з однієї точки. Тому контролювати ці тарифи зобов’язаний Антимонопольний комітет», – заявив експерт.
Контекст:
Портал Kosatka.Media проаналізував проєкти тарифів на розподіл газу від облгазів та з’ясував, що компанії збираються підвищити плату за доставку палива у середньому втричі – з 1,44 грн до 4,14 грн за м³, а у низці регіонів – майже до 9 грн.
Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заявила, що тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджує НКРЕКП щорічно, зазвичай у грудні попереднього року.
«Тож жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не ухвалювалося», – ідеться у повідомленні