21 июня, 2024 19:07
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Нафтогаз" не передавав Коломойському жодних обсягів газу – заява

«Позиція «Нафтогазу» щодо судового позову ПАТ «Укрнафта». Останніми днями в національному медіа-просторі з’явилася велика кількість фейків щодо ситуації навколо «Укрнафти». Фейки – поле для інформаційних та політичних маніпуляцій. «Нафтогаз» – компанія, що стоїть на захисті енергетичної безпеки України на міжнародному та національному рівнях. Тому оперування саме фактами, а не фейками є критично важливим», – ідеться у заяві.

У пресслужбі спростували, що «Нафтогаз» нібито передав Коломойському газ.

«Нафтогаз» не передавав бізнесмену Ігорю Коломойському жодні обсяги газу. Інформація про те, що «Нафтогаз» підписав із бізнесменом Коломойським мирову угоду та погодився віддати йому 3,5 млрд м³ газу, не відповідає дійсності. Заява народного депутата України Олексія Гончаренка є хибною», – стверджують у НАК.

Нардеп від «Європейської солідарності» Гончаренко заявив у колонці для сайта «Економічна правда», що перші 700 млн м³ мають передати вже 30 листопада.

У компанії заявили, що судовий процес щодо спірного обсягу газу ще триває.

«Історія сягає корінням у 2008–2010 роки, з того часу точаться суперечки. Тож триває судовий процес, який має схвалити рішення щодо спірного газу. Закликаємо політиків та експертів до збалансованого та відповідального поширення інформації про діяльність «Нафтогазу»! Керуйтеся фактами, а не фейками. Маніпуляція інформацією може нести шкоду енергетичній безпеці країни», – наголосили у пресслужбі компанії.

https://www.facebook.com/NaftogazGroup/posts/4620590814687334

Контекст:

Напередодні колишній бізнес-партнер Коломойського Геннадій Корбан повідомив, що бізнесмен розраховує отримати газ від НАК «Нафтогаз» за ціною $1000 за 1 тис. м³. За словами Корбана, ідея Коломойського була у тому, щоб отримати саме обсяг газу, а не гроші, оскільки за цей час ресурс значно подорожчав.

Про розрахунки з «Укрнафтою» йдеться у законопроєкті №4119, який Рада ухвалила у 2020 році, його підписав президент і він набув чинності у листопаді минулого року як закон №1006-IX. У пояснювальній записці до документа йдеться, що спочатку НАК «Нафтогаз України» отримає від Кабінету Міністрів України 32,3 млрд грн компенсації за постачання газу на умовах ПСО (публічні спеціальні зобов’язання) і визнає цю компенсацію як дохід, на який нарахують податок на прибуток у розмірі 5,95 млрд грн. Після цього «Нафтогаз» заплатить «Укрнафті» за 2,06 млрд м³ газу, поставленого у 2006 році (це 15,1 млрд грн), і проведе авансовий платіж за газ, який здобуде компанія у майбутньому (ще 24,1 млрд грн).

Проверьте

Наша мета – зростання ВВП темпами, які випереджають сусідів. 6–7% на рік протягом 25–30 років сьогодні вже не є чимось унікальним

Основний міф, який підтримує український обиватель, – міф про малу державу як основу стрибкоподібного розвитку економіки. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *