«Сьогодні президент оголошує, що міністерство енергетики виділить 50 млн барелів нафти зі стратегічного нафтового резерву, щоб знизити ціни для американців та розв’язати проблему невідповідності між попитом у зв’язку з виходом із пандемії та пропозицією», – ідеться у релізі.
32 млн барелів нафти планують звільнити як позику протягом найближчих місяців, згодом цей обсяг мають намір поступово протягом кількох років повернути в резерв.
Ще на 18 барелів США збільшать обсяги продажу нафти. Цей крок Вашингтон ухвалив у координації з іншими країнами, зокрема з Китаєм, Індією, Південною Кореєю, Японією та Великобританією.
У Білому домі зазначили, що протягом останніх тижнів, коли стало відомо про плани США, ціни на нафту впали на 10%.
Контекст:
На початку осені на тлі енергетичної кризи вартість нафти зростала п’ять тижнів поспіль, 11 жовтня нафта Brent подорожчала до рівня 2018 року, ціна WTI була на семирічному максимумі ($84 та $82 за барель відповідно).
Байден закликав ОПЕК+ наростити рівень видобутку нафти, щоб підтримати ринок, але виробники нафти відмовилися, і 5 листопада вартість нафти марки Brent подорожчала на 1,26% – до $81,83 за барель, а WTI– на 2,04%, до $80,39 за барель, пише Reuters.
Після оголошення Байдена про відкриття резервів вартість нафти на короткий час упала, а потім подорожчала більш як на $1 за барель, зазначає Bloomberg. Як пише агентство, ринок був приголомшений деталями угоди, зокрема тим, що більшу частину звільнюваного обсягу нафти необхідно повернути.
За даними сайта Investing.com, 23 листопада торги закрили на позначці $82,16 за барель нафти Brent і $78,44 – за барель нафти WTI.