15 мая, 2024 9:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Омбудсман пропонує встановити, що невакциновані працівники можуть працювати дистанційно

На думку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, невакциновані працівники можуть працювати дистанційно.

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 вакцинація стала обов’язковою для повноцінного життя. Відвідування магазинів, пересування у громадському транспорті та навіть похід у кіно – всі ці дії вимагають наявність сертифікату вакцинації.

Одночасно, діє наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» № 2153 від 04.10.2021:

обов’язковій вакцинації підлягають державні службовці та працівники закладів освіти, у випадку ухиляння від щеплення встановлено, що такі працівники підлягають відстороненню від роботи.

Це передбачено, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236» (Постанова № 1236)

Протиріччя законодавству

Цілком логічно, що такі положення викликали неоднозначну думку суспільства, адже їх зміст:

суперечить Конституції України, положенням Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права.

Відповідно до їх положень:

держава може встановлювати лише такі обмеження, які визначаються законом, визнає право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я та вживає заходи для повного здійснення цього права, включаючи ті, які є необхідними для запобігання і лікування епідемічних та інших хвороб і боротьби з ними.

До уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Україні, Людмили Денісової, надійшло чимало звернень про порушення конституційних прав людини у змісті цих нормативно-правових актів. На своїй офіційній сторінці у Facebook Людмила Денисова звернулась до громадян зауваживши, що:

реалізація положень Постанови № 1236 зі змінами та Наказу № 2153 в межах чинного законодавства, однак на практиці можуть призвести до порушення права на добровільність вакцинації проти COVID-19 та права на працю вказаних працівників.

Ніхто не може здійснювати політичного, соціального чи іншого тиску, а також дискримінації, у разі відмови від вакцинації, – наголошується у резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Невакциновані працівники можуть працювати дистанційно

Також Омбудсман звернулася до Прем’єр-міністра України з пропозицією щодо:

розгляду питання щодо можливості дистанційної роботи відповідно до статті 60-2 КЗпП України для працівників та державних службовців, для яких вакцинація проти COVID-19 визначена обов’язковою; встановлення обмежень прав, гарантованих Конституцією України на працю, освіту, вільне пересування, свободу та особисту недоторканість та на охорону здоров’я, виключно законами України.

Читайте також про підроблені сертифікати вакцинації тут.

Проверьте

ТГ-помойку «Уши Кличко» финансирует Офис Президента

Офис Президента не жалеет денег налогоплательщиков, чтобы финансировать ТГ-помойку «Уши Кличко». Контент примитивный: рерайт с …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *