30 июня, 2024 23:42
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Ексголова "ПриватБанку" Дубілет заявив, що живе в Ізраїлі і не отримував підозри від НАБУ

За словами колишнього банкіра, який фігурує у розшуковій базі Міністерства внутрішніх справ України як зниклий у березні 2021 року, він готовий брати участь у судовому процесі, але з березня слідчі йому «не поставили жодного питання».

Дубілет стверджує, що написав правоохоронцям стільки листів, скільки «за все життя не написав своїй дружині».

Ексголова «ПриватБанку» вважає, що ті, хто влаштував націоналізацію банку (Дубілет називає її незаконною), не зацікавлені, щоб він давав свідчення.

Він розповів, що мешкає в Ізраїлі, де набув громадянства, і займається стартапами.

Дубілет стверджує, що в Україні востаннє був 2020 року.

Контекст:

За даними слідства, 2016 року Дубілет, ексзаступниця голови правління «ПриватБанку» Людмила Шмальченко і екскерівниця департаменту міжбанківських операцій Надія Конопкіна організували схему виведення з банку $314,9 млн (8,2 млрд грн за тодішнім курсом Національного банку України).

23 лютого 2021 року детективи НАБУ повідомили трьох колишніх топменеджерів банку про підозру в розтраті понад 136,9 млн грн. За даними ЗМІ, ідеться про колишнього першого заступника голови правління банку Володимира Яценка, Олександра Дубілета та екскерівницю одного з підрозділів фінустанови Олену Бичихіну.

15 березня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозри щодо епізоду про розтрату 8,2 млрд грн.

В.о. голови САП Максим Грищук говорив, що Дубілет переховується від слідства, 29 березня в.о. голови САП повідомив, що ексголову «ПриватБанку» оголосили в розшук в Україні, а пізніше було звернення з проханням про міжнародний розшук в Інтерпол.

Дубілет стверджував, що не переховується від слідства. Він повідомляв, що живе в Ізраїлі і не може виїхати до України.

«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала його на 155 млрд грн. Раніше банк належав бізнесменам Ігореві Коломойському і Геннадію Боголюбову.

Проверьте

Українці частіше купують ліки в аптеках, ніж онлайн – дослідження "Дарниці"

Соціологи опитали 1500 громадян різного віку, 61% опитаних із тих, хто ходить до аптек, відповіли, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *