Журналіст уточнив у міністра, чи правильне на цей момент твердження, що Державна митна служба «дещо недопрацьовує».
«Недопрацьовує. Нічого не змінилося», – відповів Марченко.
Він зіставив обсяг імпорту, «фактичний у доларах США», та надходження до бюджету. За словами міністра, співвідношення між ними за жовтень становить 25%, у жовтні минулого року було 28%. Для вересня ці показники становлять 26,3 % та 27,3 % відповідно.
«Тобто питання до ефективності роботи митних органів є досить актуальним», – вважає Марченко.
Він зазначив, що зараз на митниці новий керівник і необхідно «дати йому можливість реалізувати себе».
Щоб покращити ситуацію з надходженнями до бюджету, на думку міністра, потрібно підвищити прозорість діяльності митниці, щоб вони не створювали перешкод у діяльності бізнесу; зробити умови розмитнення однаковими всім; організувати якісні системи сканування та пункти пропуску. Основним завданням він назвав гідну заробітну платню для митників.
Роботу податкової служби Марченко, навпаки, назвав найефективнішою за останні 10 років.
Контекст:
З 5 листопада тимчасовим виконувачем обов’язків голови Державної митної служби призначено В’ячеслава Демченка, який раніше очолював управління розвідки Державної прикордонної служби. Для призначення повноцінним головою митниці Демченко має перемогти у відповідному конкурсі.
Попередній глава митниці, ексдиректор Міжнародного аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін очолював службу близько року, з 18 листопада 2020-го до початку листопада 2021-го. 4 листопада Рада призначила його міністром із питань стратегічних галузей промисловості.
Рябікін говорив, що ідеальну митницю не зробити «ні протягом місяця, ні протягом року або навіть трьох років», а після звільнення з митниці заявив, що реформувати її не зміг через відсутність фінансування.
Завершення реформи митної та податкової служб є однією з умов МВФ для співпраці.