Шевченко назвав головним у відносинах МВФ та України репутацію і довіру.
«Зрештою це також і про гроші», – додав Шевченко, нагадавши про отримання Україною допомоги від МВФ на загальну суму майже $2,7 млрд, другий транш від МВФ і допомогу від Євросоюзу.
«Наступного року ми перейдемо до обговорення нової програми співпраці», – сказав він, уточнивши, що програму, строк дії якої спливає 2022 року, продовжувати не планують.
Контекст:
Україна співпрацює із МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачено виділення $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.
18 жовтня 2021 року місія МВФ та влада України досягли попередньої угоди про перший перегляд програми фінансування stand-by.
Перегляд програми співпраці з Україною stand-by та виділення країні траншу на суму 500 млн спеціальних прав запозичення, що еквівалентно $699 млн, виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила 22 листопада. Строк дії угоди про stand-by продовжено до кінця червня 2022 року.
Другий транш за програмою stand-by надійшов на рахунки уряду України 24 листопада.