7 июля, 2024 3:13
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Україна щомісяця імпортуватиме від шести до 10 кораблів вугілля, до кінця року очікують щонайменше 800 тис. тонн – Шурма

«Щоб поновлювати склади, ми щомісячно будемо імпортувати від шести до 10 кораблів [вугілля] морським шляхом. На сьогоднішній день два кораблі вже знаходяться під розвантаженням у портах… Ще приблизно шість кораблів ми очікуємо до кінця грудня… Далі щомісячно: січень, лютий березень – такі ж обсяги вугілля ми будемо імпортувати. І я очікую, що на кінець року на наших складах буде щонайменше 800 тис. тонн вугілля», – сказав Шурма.

Говорячи про грудень, заступник глави ОПУ зазначив, що три кораблі вугілля імпортує держкомпанія «Центренерго», п’ять кораблів – компанія ДТЕК. Приблизно така сама структура імпорту вугілля буде у січні та лютому, додав Шурма.

За його словами, щомісяця Україна видобуває загалом 1,3 млн тонн вугілля. Крім того, імпорт із Польщі щомісяця становить 100–120 тис. тонн вугілля.

«У тому режимі, в якому працює наша енергетика, ми будемо спалювати від 1,4 млн до 1,6 млн тонн вугілля. Якщо ми помножимо вісім кораблів на 75 тис. тонн – це приблизно 550 тис. тонн. Тобто ми спалимо українське вугілля і спалимо від 100 до 200 тис. тонн імпортного морського вугілля. Тобто 350 тис. тонн морського імпортного вугілля у нас ляже додатково на склад до тих 450 тис. тонн, які зараз є», – порахував Шурма.

Контекст:

Заступник міністра енергетики України Максим Немчинов 15 жовтня попереджав, що для проходження опалювального сезону Україна має додатково постачати вугілля. За його словами, Україна має контракти на імпорт вугілля на $4 млн, контракти ще на $2 млн очікують до кінця опалювального сезону.

30 жовтня у Міненерго повідомляли, що Україна імпортуватиме вугілля з Польщі, Казахстану та ПАР, українські компанії вже підписали необхідні контракти.

Глава Міненерго України Герман Галущенко 5 листопада запевнив, що Україна зможе спокійно пройти опалювальний період, незважаючи на те, що РФ зупиняє постачання енергетичного вугілля до України та створює штучні перешкоди для імпорту Україною вугілля з Казахстану.

Увечері 15 листопада президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, в якому пообіцяв, що нестачі вугілля в Україні не буде і «держава нікого не залишить без світла та тепла». Він згадав, зокрема, що «крім нашого українського вугілля, буде сім кораблів Panamax, які вже йдуть і прибудуть в українські порти найближчим часом».

Того самого вечора приватна компанія ДТЕК Ріната Ахметова повідомила, що зафрахтувала сім кораблів із вугіллям для забезпечення українських ТЕС паливом. «Президент України Володимир Зеленський відзначив зусилля компанії щодо підготовки до опалювального сезону та забезпечення вугіллям у складних умовах», – ішлося у пресрелізі.

Видання «Главком» із посиланням на дані Міністерства енергетики писало, що фактичні запаси вугілля на трьох державних ТЕС «Центренерго» станом на 22 листопада становили 77,1 тис. тонн – у 2,2 раза нижче за допустимий гарантований обсяг.

Станом на 13 грудня, за даними «Укренерго», запаси вугілля на складах ТЕС становили 451 тис. тонн. Це, як зазначило агентство «Укрінформ», на 8,7% більше у порівнянні із запасами на 6 грудня.

Проверьте

В Украине из-за эпидемии резко выросло число листов нетрудоспособности – Шмыгаль

«Правительство на этой неделе выделило 1,75 млрд грн Фонду социального страхования на выплаты больничных. В …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *