6 июля, 2024 0:18
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Матиме дуже високу ціну". Голова правління "ПриватБанку" повідомив, що його можуть продати у 2024 році

«Ми плануємо провести приватизацію, якщо акціонер остаточно ухвалить таке рішення, у 2024 році. Це не за горами. Час біжить дуже швидко. Щодо ціни, я думаю, що зараз було б надто рано і непрофесійно давати публічну оцінку», заявив Бьош.

На його думку, враховуючи результати діяльності банку за останні роки, а також план на наступні три роки, «це актив, який матиме дуже високу продажну ціну».

Контекст:

«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала його на 155 млрд грн. Раніше банк належав бізнесменам Ігореві Коломойському і Геннадієві Боголюбову.

У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. Колишні власники, зі свого боку, заперечують його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною. Національний банк України це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.

За даними Міністерства фінансів, 2020 року прибутки АТ КБ «ПриватБанк» становили 25,3 млрд грн – 61,3% прибутку всієї банківської системи України. Глава Мінфіну Сергій Марченко 30 березня повідомляв, що відомство шукає інвестора, який буде готовий фактично керувати «ПриватБанком». «Стратегічна мета Мінфіну – приватизувати «ПриватБанк», – наголошував він.

2 вересня 2020 року Кабмін України схвалив запропоновану Мінфіном стратегію реформування державного банківського сектору. Відповідно до неї, до 2025 року частка держави в банківському секторі має знизитися із 60% до 25%. У 2018 році Кабмін планував скоротити частку держсектору на банківському ринку до 24% вже 2022 року.

У квітні 2021 року очільник Нацбанку Кирило Шевченко повідомив, що НБУ найближчим часом планує виставити «ПриватБанк» на продаж.

Проверьте

Ситуація з вантажоперевезеннями в "Укрзалізниці" і далі погіршується, вагони їдуть уже на дві доби довше – експерт

«Оборотність вагонів і далі погіршується. Якщо говорити про оборотність напіввагонів – це найбільш використовуваний рухомий склад, – …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *