Верховна Рада ухвалила закон 14 грудня.
Документ вводить особливі умови оподаткування компаній-резидентів «Дія City», доходів їхніх працівників та залучених гіг-фахівців.
«Такі умови мають стимулювати діяльність компаній, що працюють у галузі інформаційних технологій, зокрема шляхом встановлення ефективного рівня податкового навантаження для сприяння детінізації розрахунків у сфері оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ІТ-компаній на зовнішньому ринку», – ідеться у повідомленні на сайті президента.
Серед передбачених законом особливостей оподаткування:
можливість сплати податку на прибуток підприємств на особливих умовах – за принципом податку на виведений капітал; оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів спеціалістів – резидентів «Дія City» у вигляді зарплати, винагороди за гіг-контрактом, авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори за ставкою 5% у разі, якщо такі доходи спеціаліста не перевищують еквіваленту €240 тис. на рік; сплата єдиного соціального внеску резидентом «Дія City» (якщо він відповідає встановленим вимогам) у розмірі мінімального страхового внеску у розмірі нарахованої зарплати або винагороди за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами.
«Також документ передбачає гарантію стабільності протягом 25 років певних умов оподаткування резидентів «Дія City», – ідеться у повідомленні.
Контекст:
У вересні 2020 року Міністерство цифрової трансформації України презентувало проєкт «Дія City» – вільну економічну зону, особливий правовий режим, який має створити умови для розвитку української IT-індустрії. Міністерство планує повноцінний запуск цього режиму з початку 2022 року.
Основний закон, присвячений «Дiя City» (№1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»), Рада ухвалила в цілому 15 липня. Президент підписав його 11 серпня.
Мінцифри також підготувало другий законопроєкт, який має надавати резидентам «Дія City» спеціальний статус суб’єкта у кримінальному процесі, щоб уберегти від неправомірного тиску силовиків. Відповідний законопроєкт №4305 було зареєстровано в листопаді минулого року, але зараз його знято з розгляду.