11 июля, 2024 21:58
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Український бізнесмен змушений продати частку в аерокосмічному підприємстві Firefly Aerospace під тиском США – Bloomberg

Як пише видання, влада США висловила заперечення проти контролю Полякова над компанією на тлі побоювань, що цінні технології можуть потрапити до України, Росії або інших країн, які намагаються розробити ракетні програми.

Вloomberg повідомляє, що Поляков вклав у Firefly понад $200 млн, врятувавши компанію від банкрутства. Наприкінці листопада йому надійшов лист від Комітету з іноземних інвестицій у США (CFIUS), в якому йшлося про занепокоєння щодо національної безпеки, а також було висунуто вимогу Полякову та його інвестиційній компанії Noosphere Venture Partners продати приблизно 50% акцій Firefly Aerospace.

Український бізнесмен погодився з вимогою американської влади, водночас наголосив, що те, що він є власником цієї компанії, не загрожує нацбезпеці США.

За даними джерел видання, американський уряд припинив поточні операції із запуску ракет Firefly у Ванденберзі, оскільки триває розгляд питання власності, до якої причетний Поляков.

Бізнесмен відреагував на ситуацію з вимушеним продажем частки у компанії. У своєму профілі у Facebook він опублікував фото пташки зі зв’язаними крилами.

https://www.facebook.com/maxpolyakov.space/posts/452500179586981

Контекст:

Здобувши освіту акушера-гінеколога, Поляков заробив статки на розробленні програмного забезпечення для бізнесу, інтернет-іграх, сайтах знайомств і маркетингу, пише Bloomberg. Він врятував Firefly від банкрутства у 2017 році.

Сьогодні Firefly Aerospace – приватне аерокосмічне підприємство з офісами у місті Остін (штат Техас, США) та українському місті Дніпро. Ракетобудівні потужності компанії у Техасі, тоді як українські співробітники компанії у Центрі досліджень та розроблення у Дніпрі конструюють обладнання для ракет.

За участю американських та українських фахівців компанія розробляє легкі ракети-носії Alpha та Beta. Вони зможуть доправляти в космос одну та чотири тонни вантажу.

За останні пару років компанія виграла контракти з Національним аерокосмічним агентством США (NASA), Агентством перспективних оборонних дослідницьких проєктів і ВПС на виконання різноманітних місій.

Проверьте

За програмою "Доступна іпотека" в Україні підписали угоди на майже 1,2 млрд грн – Мінфін

Усього підписали 1377 кредитних договорів, з яких 22,45% – на первинному ринку нерухомості та 77,55% – на …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *