18 июля, 2024 6:58
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Канадський інвестор демонтував сонячну електростанцію в Україні через Коломойського

«Система правосуддя виявилася не в змозі захистити наші інвестиції у Нікополі. Тому ми вирішили піти звідти», – сказав гендиректор TIU Canada Майкл Юркович.

Він зазначив, що ця електростанція могла стати «історією успіху», оскільки президент України Володимир Зеленський давав TIU персональні гарантії, вітаючи їхню роботу на інвестиційній конференції в Оттаві.

«Зелена» енергетика буде одним із ключових секторів для нашої економіки найближчі роки», – говорив тоді президент.

Канадські бізнесмени заявляють, що стали жертвами рейдерської атаки бізнесменів. Їхня сонячна електростанція працювала на території Нікопольського феросплавного заводу. Два роки тому їх від’єднали від заводських електромереж, пославшись на необхідність ремонту.

Простій триває, ремонту ніхто не веде, скаржиться Юркович. Тим часом від власників феросплавного заводу прозвучала пропозиція продати об’єкт за безцінь.

Компанія звернулася до суду, але зазнала невдачі: що суд першої інстанції, що апеляційні вимоги позивачів не задовольнили. Водночас судді один за одним брали самовідводи, каже гендиректор TIU.

«Останньою краплею для мене було, коли ми побачили, як із нами обійшлися в суді. І як деякі люди намагалися впливати на наших людей – через політичний тиск, через погрози. Ми вирішили: «Знаєте що, ми можемо переїхати деінде, так буде краще», – розповідає Юркович.

Нікопольський феросплавний, зі свого боку, заявляє, що канадські інвестори шантажують завод, не дають металургійному гіганту ремонтувати власні електромережі. За словами представників заводу, ремонт потрібний, інакше є загроза аварійного відключення.

В офісі українського бізнес-омбудсмена журналістам сказали, що знають про ситуацію й отримували від інвесторів скаргу, але не можуть втручатися без остаточного рішення суду.

«Сподіваюся, вони продовжать боротися за свої права, бо я вважаю неприйнятним те, що компанія, яка продукує електроенергію, залишається відключеною від мереж. І ця ситуація триває вже два роки. Навіть якщо причина для цього – необхідність ремонту, то це не може тривати так довго», – каже бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький.

У TIU записали звернення до президента щодо цієї ситуації, проте відповіді не дістали. Зрештою інвестори вирішили розібрати свою сонячну електростанцію.

Контекст:

Компанія TIU Canada працювала на ринку України з 2016 року. 2018 року встановили Нікопольську СЕС, розраховану на 10,5 МВт. Проте у березні 2020 року Нікопольський завод феросплавів незаконно від’єднав сонячну електростанцію підприємства від електромережі для проведення ремонту.

У липні цього року юристи компанії казали, що жодного ремонту на заводі так і не проводили. Директорка компанії TIU Canada Валентина Белякова стверджувала, що коли вони приїхали на завод і запитали, чому їх від’єднали від електромережі, то дістали відповідь, що це розпорядження головного акціонера Ігоря Коломойського.

Проверьте

Політологиня Соколовська: "Схемно-хороводні" протести ФОП мали сколихнути країну проти законодавства, яке рятує країну від банкрутства

«Ці нібито народні, а по суті – «схемно-хороводні» протести мали, але не змогли сколихнути країну проти …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *