«21 січня корейський уряд завершив виплату внеску Ірану в ООН ($18 млн, приблизно 22,2 млрд [іранських] вон)», – ідеться в повідомленні.
Відомство зазначило (.pdf), що 13 січня Іран оголосив про втрату права голосу на Генеральній Асамблеї ООН через невиплату внесків, і Сеул висловив занепокоєння, що ООН використовує для цього заморожені внутрішні іранські кошти.
Міністерство економіки та фінансів Південної Кореї наголосило, що у червні 2021 року Сеул допомагав Ірану з виплатою ООН $16 млн внесків.
«Очікуємо, що після виплати внесків в ООН право голосу Ірану на Генеральній Асамблеї ООН буде негайно відновлено», – ідеться в поясненні південнокорейського відомства.
12 січня стало відомо, що право голосу на Генасамблеї ООН втратили Іран, Судан, Венесуела, Антигуа і Барбуда, Конго, Гвінея, Папуа – Нова Гвінея та Вануату.
Контекст:
У 2021 році права голосу в Генасамблеї ООН через несплату членських внесків позбавлялися Іран, Нігер, Лівію, Центральноафриканську Республіку, Конго, Південний Судан та Зімбабве. Ще три країни – Коморські Острови, Сомалі, Сан-Томе та Принсіпі – були на випробувальному терміні. 2020-го без права голосу були Ліван, Венесуела, Центральноафриканська Республіка, Гамбія, Лесото, Тонга та Ємен.
У 2019 році лише 146 із 193 країн ООН повністю сплатили внески до бюджету організації. Борг США перед ООН становив $491 млн. Гутерріш тоді заявляв, що ООН зіткнулася з гострою нестачею фінансування.