23 июля, 2024 12:39
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

За атаками влади на металургійні компанії може стояти Коломойський – ЗМІ

«Ситуація має абсурдний вигляд. Маючи половину економіки в тіні та корупційні дірки розміром у десятки мільярдів, правоохоронці без чітких аргументів та попри судові рішення атакують промислові гіганти, які справно виплачують податки. Наприклад, «Метінвест» лише за минулий рік перерахував до бюджетів усіх рівнів майже 53 млрд грн», – пише журналістка.

Ірраціональність того, що відбувається, дає змогу припускати найконспірологічніші причини: «Від особистого бажання президента [Володимира] Зеленського показати всім, «хто у країні головний» (недарма ж епопея з ArcelorMittal почалася з візиту Володимира Зеленського до Кривого Рогу в липні 2019 року) до чергової рейдерської схеми, близької до Ігоря Коломойського».

Авторка пояснила, що про ймовірність такої версії можуть свідчити два факти.

«Дніпровський мільярдер, який у нульових наводив жах на весь неолігархічний (а значить, не здатний до системного опору) бізнес, готовий знову спробувати розпочати полювання на велику дичину? На користь цієї версії є як мінімум два факти. По-перше, саме Ігор Коломойський після обрання Зеленського президентом уперше озвучив ідею перегляду методології рентних платежів для залізної руди. При цьому методологія ренти для його марганцевих ГЗК лишилася незмінною, по-друге, єдиним гірничорудним підприємством Кривого Рогу, до якого так і не дійшла збірна команда правоохоронних органів, залишається Криворізький залізорудний комбінат, який контролює Коломойський», – пише «Главком».

Контекст:

1 лютого «Метінвест» повідомив про обшуки на підприємствах у Кривому Розі та заявив про тиск із боку силових структур. У компанії стверджують, що правоохоронці фактично привласнили собі функцію податкової служби, намагаючись в обхід податкового законодавства встановити додаткові податкові зобов’язання для бізнесу.

За даними СБУ, кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, якщо воно призвело до ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах). За версією Бюро економічної безпеки, посадовці компаній у період із 2018-го до 2020 року навмисне ухилилися від сплати податків на суму приблизно 18 млрд грн.

На металургійному комбінаті «АрселорМіттал Кривий Ріг» заявили, що 4 січня 2022 року Офіс генерального прокурора спільно із Шевченківським районним судом Києва заблокував кошти на рахунках компанії.

У компанії назвали кримінальне провадження проти одного з керівників компанії «прикладом політичного тиску на найбільшого іноземного інвестора». Заступник генерального директора з адміністративних питань «АрселорМіттал Кривий Ріг» Артем Філіп’єв сказав, що правоохоронці паралізували роботу гірничо-металургійного підприємства, на якому працює понад 20 тис. осіб.

17 листопада 2021 року СБУ та Офіс генерального прокурора України повідомили про підозру в службовому підробленні та навмисному ухиленні від сплати податків фінансовому директору «АрселорМіттал Кривий Ріг», повідомила пресслужба ОГПУ. За даними правоохоронців, підозрюваний із травня 2017 року до квітня 2019-го вносив неправдиві відомості до декларації з рентної плати за користування надрами Валявкинського та Новокриворізького родовищ залізних руд.

Проверьте

Японія готова постачати у ЄС скраплений газ на випадок перебоїв роботи трубопроводів – ЗМІ

Про це 9 лютого повідомили Kyodo News та NHK. Наголошують, що таке рішення ухвалили у …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *