«Тариф на тепло з деревини та рослинних пелет, лушпиння соняшника, торфу тощо втричі дешевший за аналогічний газ. КМДА разом із Держенергоефективністю визначила, що він має становити на 10% дешевше за офіційний тариф для тепла з газу – 1398 грн/Гкал. Але насправді у Києві немає таких цін»,– заявив власник компанії ТОВ «Біотранс» Василь Якубовський.
За словами економічного оглядача Володимира Полевого, за послуги виробників тепла з альтернативних джерел платять не з бюджету Києва, проте ціни на тепло адміністративно встановлює київська міська влада.
«Ринкова вартість газу на 21 січня 2022 року – 34 тис. грн/тис. м³. Тобто якщо купувати сьогодні газ на ринку і курити його в котельнях, то без урахування тепловтрат, логістики та адміністративних витрат на персонал і оренду, на виробництво 1 Гкал тепла потрібно купити газу на 4250 грн. При цьому в Україні спалюють російський газ, ціни на який зростають. Сьогодні з альтернативних джерел виробляють тепла, що еквівалентно економії 1 млрд м³ газу, і цей потенціал можна нарощувати», – наголосив експерт.
На думку представників галузі, розв’язання проблеми залежить від дій київських чиновників.
«Ситуація є прямим наслідком маніпуляції фактами та статистикою з боку столичних чиновників, а Держенергоефективність, у свою чергу, встановила занижений середньозважений тариф для Києва, який є базою для встановлення ціни на тепло з альтернативних джерел. Якщо питання не буде в найкоротші терміни розглянуто регуляторними органами, ми, виробники альтернативної теплоенергії, змушені будемо йти на розрив контрактів у розпал опалювального сезону», – сказав Якубовський.
ВІДЕО