28 июля, 2024 13:18
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Усі системи "ПриватБанку" та "Ощадбанку", які зазнали DDoS-атаки, працюють у штатному режимі – НБУ

«Станом на сьогодні всі системи «ПриватБанку» й «Ощадбанку» працюють у штатному режимі. Ви можете самі в цьому переконатися. Незважаючи на те, що DDoS-атака продовжується. Зараз на «Ощадбанк» приблизно 1 млн запитів у секунду продовжується атака. Що стосується вчорашнього дня, були здійснені таргетовані атаки на «Ощадбанк», «ПриватБанк», системи мобільного банкінгу. На піку вони досягали 2 млн [запитів] для «Ощадбанку», а по «ПриватБанку» набагато більше», – зазначив він.

За словами Коновалова, зранку 16 лютого атаки тривали, але банки були готові.

«Станом на 12.00 «ПриватБанк» відновився повністю, а «Ощадбанк» відновився буквально пів години назад. Жодних витоків, жодних втрат коштів не відбулося», – сказав він.

Контекст:

15 лютого стало відомо, що в роботі банківських сервісів «ПриватБанку» та «Ощадбанку», а також сайтів Міноборони та ЗСУ фіксували збої. Як пізніше повідомили в Держспецзв’язку, їх причиною стала потужна DDoS-атака. ЗМІ писали, що ця DDoS-атака – найпотужніша з тих, яких зазнавали українські ресурси.

Співзасновник Monobank Олег Гороховський повідомив, що атаки зазнали майже всі українські банки.

Станом на 19.30 роботу банківських сервісів було відновлено, але після 20.00 атаки зазнав портал держпослуг «Дія». Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що атака почалася з Росії та Китаю, а коли її «відбили», повернулася із Чехії та Узбекистану. За словами віцепрем’єра, для користувачів «Дії» атака була непомітною.

Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом DDoS-атак за ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем) та ст. 363-1 (навмисне масове поширення повідомлень електрозв’язку, що призвело до порушення роботи автоматизованих систем) Кримінального кодексу України.

У Міноборони 16 лютого повідомили, що сайт відомства зазнав безпрецедентної DoS-атаки, яка триває досі.

Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив 16 лютого, що Росія не причетна до кібератак на українські ресурси.

Віцепрем’єр-міністр міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу повідомив, що DDoS-атака 15 лютого була найбільшою в Україні, але сайти швидко відновили роботу. Він також зазначив, що вартість її проведення може сягнути мільйонів доларів.

Заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора розповів, що атаки тривають і 16 лютого, але ситуація повністю контрольована.

Заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк заявив, що мета атаки була інформаційно-психологічна і фінансових втрат не було.

Проверьте

США ввели санкції проти Білорусі через вторгнення РФ в Україну. Під обмеження потрапили держбанки та чиновники, зокрема міністр оборони

Санкції проти Білорусі вводять за підтримку вторгнення, вони торкнуться 24 фізичних та юридичних осіб. Ідеться, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *