14 августа, 2024 19:38
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

БЕБ побачило загрозу економічній безпеці України у кредиті ЄБРР для "Ощадбанку"

«Банк не потребує кредитних коштів ЄБРР, готівкових ресурсів достатньо для забезпечення його основної діяльності (за результатами роботи 2021 року «Ощадбанк» сплатив до держбюджету найбільшу за всю історію суму дивідендів – 833 млн грн). ЄБРР не буде зобов’язаний конвертувати інвестовані кошти в капітал «Ощадбанку» навіть у разі виконання всіх умов угоди. Укладання кредитної угоди не має економічного обґрунтування і невигідне «Ощадбанку», – ідеться у відповіді БЕБ.

У відомстві також зазначили, що аналітики Бюро під час аналізу мандатної угоди виявили «деякі ризики та передумови заподіяння шкоди економічній безпеці України, які можуть виникнути у процесі приватизації «Ощадбанку» відповідно до основ стратегічного реформування державного банківського сектору».

Указана угода, на думку аналітиків БЕБ, містить такі ризики для «Ощадбанку» та уряду:

вартість кредиту становитиме 7% річних на початку угоди, з можливим коливанням від 5% до 19%, хоча «Ощадбанк» володіє достатніми ресурсами для забезпечення своєї основної діяльності; надані ЄБРР кошти протягом 24 місяців потрібно повністю використати на кредитування малого і середнього бізнесу. Проте нині ставки кредитування у валюті встановлено нижче чи на тому самому рівні, як і вартість кредиту ЄБРР.

Крім цього, діє гривнева програма кредитування малого і середнього бізнесу «Доступні кредити 5–7–9%», зазначає правоохоронний орган.

«Угода містить низку економічних ризиків, які можуть призвести до фактичної втрати урядом $10–20 млн під час продажу банку, в окремих випадках із додатковим доходом для ЄБРР, та інші», – зазначає БЕБ.

Як зазначають у правоохоронному органі, його аналітики вбачають загрозу виникнення обставин, невигідних для нормальної діяльності «Ощадбанку», як, наприклад, зниження його вартості. Водночас фінансових ризиків зазнає уряд, наголошує Бюро.

Посилаючись на ці аргументи, БЕБ запропонувало ґрунтовно відпрацювати та провести всебічний аналіз запропонованої ЄБРР угоди, а також внести корективи до її умов.

Контекст:

АТ «Ощадбанк» – український банк, 100% акцій якого належить державі. Є найстарішим українським банком, історія якого розпочалася у ХІХ столітті. У фінансової установи 1748 відділень, зазначено на сайті банку. «Ощадбанк» – другий за розмірами активів і найбільший за кількістю відділень банк країни.

«Ощадбанк» та ЄБРР 22 жовтня 2021 року підписали угоду про співпрацю. Вона передбачає, що ЄБРР надасть українському банку довгострокове фінансування з можливістю конвертації в акції «Ощадбанку» в розмірі €100 млн.

Проверьте

Кадровая катастрофа и пожилые люди: почему бы не воспользоваться опытом Японии? — Дарья Чепак

Советник по политическому маркетингу и коммуникациям Дария Чепак — о решении кадровой проблемы в Украине …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *