«Уряд України вже працює над тим, як відновити нашу державу після перемоги і як дати більше сил країні, поки ми боремося. ФОП першої та другої групи повністю звільняються від [єдиного соціального внеску]. Підприємства та ФОП третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, призваних до лав Збройних сил та інших захисних формувань, у тому числі тероборони. Звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної та комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії», – розповів Зеленський.
За його словами, ці заходи діятимуть під час воєнного стану та мінімум рік після його завершення.
«Відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які неспроможні їх заплатити. І це тільки перша частина великого пакету допомоги. Я вдячний усім власникам та керівникам підприємств, які продовжують працювати й виконують зобов’язання перед працівниками. Платити зарплату людям – навіть якщо компанія не працює, як раніше – це захищатиме Україну. Держава усі свої зобов’язання виконує. Проіндексовані пенсії – уже в людей. Зарплата в бюджетній сфері виплачується так, як це має бути», – наголосив глава держави.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – «демілітаризація та денацифікація України». Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об’єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню «Град» і «Ураган», завдає авіаударів.
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (більше нових даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили понад 11 тис. осіб убитими, пораненими й полоненими, а також понад 1 тис. одиниць танків, бронемашин, артилерійських систем, РСЗВ та засобів ППО, 46 літаків, 68 вертольотів, 454 автомобілів, три катери, 60 цистерн із паливом та сім оперативно-тактичних безпілотників.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи «притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії». Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.