«За підсумками лютого вони знизилися на 5,3%, однак перевищували рівень резервів, із яким Україна увійшла до коронакризи на початку березня 2020 року ($27 млрд). Зниження міжнародних резервів зумовлене насамперед виплатами за зовнішніми зобов’язаннями держави в минулому місяці та інтервенціями Національного банку, необхідними для згладжування надмірних коливань на валютному ринку», – повідомили у Нацбанку.
Динаміку резервів у лютому визначали операції з управління держборгом (платежі на обслуговування та погашення держборгу становили $1,4 млрд, також НБУ виплатив майже 200 млн грн Міжнародному валютному фонду); операції НБУ на міжбанківському валютному ринку (у лютому НБУ продав $1,3 млрд і викупив $901,2 млн), а також переоцінка фінансових інструментів.
«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,8 місяця поточного імпорту, що достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду та Національного банку», – ідеться у повідомленні.
Контекст:
За підсумками 2020 року міжнародні резерви України зросли на 15%, станом на 1 січня 2021 року вони становили $29,133 млрд (в еквіваленті).
Станом на 1 січня цього року золотовалютні резерви України становили $30,94 млрд.
Станом на 1 лютого міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $29,287 млрд. У січні вони також знизилися на 5,3%.