Також припинить роботу офіційний російський онлайн-магазин Adidas.
Водночас компанія продовжить виплачувати зарплату працівникам РФ.
У заяві Adidas указано, що у співробітників компанії «розбите серце» через ситуацію в Україні й вони висловлюють свою підтримку.
Компанія вирішила виділити €1 млн біженцям та дітям з України та передати одяг нужденним в Україну та сусідні країни (Польщу, Молдову та Угорщину), куди тікають переселенці з України.
Перед цим Adidas заморозила співпрацю з Російською футбольною спілкою, повідомило видання Financial Times із посиланням на заяву компанії. Німецький бренд був офіційним технічним партнером РФС і надавав екіпірування з 2008 року, нагадало видання Forbes.
5 березня про рішення зупинити роботу всіх своїх магазинів у Росії повідомила інша німецька компанія, яка спеціалізується на спортивних товарах, – Puma.
За два дні до цього, 3 березня, про тимчасове закриття всіх магазинів у Росії заявила ще одна спортивна компанія – американська Nike, повідомило агентство Reuters.
Після введення російських військ в Україну та накладання на Росію санкцій багато компаній заявило про те, що йде з російського ринку, їх список веде американський телеканал CNN. РФ вже покинули люксові бренди одягу та аксесуарів Chanel, Louis Vuitton, Gucci, Hermès, Prada та Burberry, а також бренди із сегменту мас-маркет – H&M, Mango, Zara, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Oysho та інші.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – «демілітаризація та денацифікація України». Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об’єктах.
Путін стверджує, що окупанти в Україні атакують лише військову інфраструктуру. Але вони з першої години вторгнення б’ють по цивільних об’єктах, заявив президент України Володимир Зеленський. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню, завдає авіаударів.
Дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, наголосив Зеленський.
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (більше нових даних влада не публікувала). За оцінкою ООН на 7 березня, в Україні вже загинуло щонайменше 406 людей. Відомо, що серед загиблих – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили понад 11 тис. осіб, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.
У зв’язку з повномасштабним вторгненням в Україну світова спільнота наклала на РФ різні санкції та продовжує їх розширювати. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків, низки наближених до Путіна чиновників та їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили включити до списку санкцій самого Путіна, а частину російських банків від’єднали від міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Крім того, США та ЄС запровадили санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара.
7 березня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Євросоюз працює над новими санкціями проти Росії через її вторгнення в Україну. Вона не уточнила, якої сфери вони стосуватимуться, але того ж дня написала у Twitter, що Європейський союз розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських нафти та газу. За даними агентства Reuters, США готові запровадити заборону на імпорт російської нафти в Америку без участі союзників у Європі.