Слухання впіввуха, або зловживання карантином
Звісно, якщо підходити до слухань суто формально, “для галочки”, то так могло би й відбутися. Але до департаменту прийшли небайдужі й занепокоєні жителі Біличів і Новобіличів, тож весь хронометраж відразу зсунувся на годину.
Поки перша група громадян слухала проєктантів, муніципальна охорона не пускала охочих навіть у вестибюль департаменту, тож люди стояли й мерзли на вулиці не менше години.
Саме тут проєктанти планують розмістити 17 висоток 26 поверхів заввишки над ставками заплави річки Нивки впритул до національного природного парку “Голосіївський” і Біличанського лісу.
На схемі розташування території планування за матеріалами чинного генплану справді намальований ставок.
“Тут розпочали меліоративні роботи, результатом яких стало осушення двох озер та знищення екосистеми навколишніх боліт. Одне з озер по-варварському засипали залишками будівельних матеріалів”, — йдеться в одному з архівних матеріалів про річку Нивку.
Також згідно із чинним генпланом функціональне призначення землі — для ведення господарської діяльності Інститутом рибного господарства. ДПТ пропонує це виправити:
“Будь-яка забудова — збільшення антропогенного навантаження. Причому, крім збільшення кількості відпочиваючих, з’являються гаражі, безпритульні собаки, сміття. Зонування НПП є на сайті у відкритому доступі, не треба господарську зону вважати “буферною частиною” вашого будівництва. Біля НПП може встановлюватись охоронна зона для зменшення навантаження на ліс, але біля територій, а не “парк замість лісу”. Планувати дороги через ліс не треба, так як заїзд автотранспорту на територію природно-заповідного фонду та в ліси також є порушенням”, — звернувся працівник нацпарку до присутніх.
“Там знаходиться магістральний газогін Київ — Брянськ, а планувальники переходять цей газогін і розміщують з іншого боку від міста житловий квартал. У випадку аварії на газогоні фронт вогню може рухатися в бік лісу, і всі його жителі потраплять у вогняну пастку. Всі їхні намальовані шляхові траси так само ведуть через ліс паралельно газопроводу”, — застерігає експерт.