5 августа, 2024 3:36
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Що відомо про далекобійний боєприпас ERAM, який США розробляють для України

Україна може отримати нову далекобійну зброю, здатну вражати цілі на відстані понад 400 кілометрів. США мають намір спеціально для Збройних сил України розробити новий авіаційний боєприпас – ERAM (Extended Range Attack Munition – ударний боєприпас збільшеної дальності). Що відомо – на інфографіці «Слово і діло».

У січні Військово-повітряні сили США розмістили замовлення на виробництво ударного боєприпасу збільшеної дальності. За інформацією порталу Aviation Week, у запиті йшлося про те, що запуск виробництва передбачається не пізніше ніж через 24 місяці після видачі контракту, очікуваний обсяг – до 1000 одиниць на рік.

З нового запиту, опублікованого у липні, стало відомо, що ERAM призначений для використання на війні в Україні.

На даний момент про параметри боєприпасу відомо небагато. Відповідно до оприлюднених мінімальних вимог, боєприпас ERAM буде класу «повітря-земля», тобто він розроблятиметься для літаків, але для яких саме – радянських чи західних – невідомо.

Вага боєприпасу становитиме близько 227 кг. Він має бути оснащений боєголовкою, здатною вражати відкриті цілі, у тому числі броньовані, з осколково-фугасною та фугасною дією.

Швидкість ERAM має становити понад 760 км/год, дальність польоту – понад 460 кілометрів. Точність боєприпасу визначена можливим круговим відхиленням до 10 метрів, а його система наведення має працювати за умов активної протидії засобам радіоелектронної боротьби.

Нагадаємо, «Слово і діло» порівнювало винищувачі F-16, Mirage 2000-5 та Gripen, які можуть передати Україні.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

Скільки громадян у країнах світу вважають росію ворогом чи противником

Абсолютна більшість українців, як свідчать опитування, після початку повномасштабної війни стали вважати росію ворогом (при …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *