ІР офіс підбив підсумки опитування, яке провів спільно з Науковим комітетом Національної ради України з питань розвитку науки і технологій при КМУ. Його результати викладені у аналітичній довідці, повідомляє пресслужба ІР офісу.
Опитування організували у межах підготовки проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності та розробки пропозицій щодо удосконалення законодавства в сферах IP, інновацій та трансферу технологій.
Опитування тривало з 20 лютого по 11 березня. Було отримано 130 відповідей.
Участь в опитуванні взяли представники бізнесу, громадськості, закладів освіти, наукових установ, окремі науковці, винахідники та інноватори.
На основі аналізу відповідей було виявлено багато перешкод, труднощів та проблем у сфері інтелектуальної власності, інновацій та трансферу технологій.
Зокрема, респонденти відзначили такі перешкоди:
складність у визначенні належності майнових прав на ОПІВ, створені у зв’язку з виконанням трудового договору (контракту), зокрема в частині закріплення таких прав за роботодавцем; зарегульованість процесу трансферу технологій для підприємств, установ, організацій державної форми власності; недостатність фінансування для розвитку дослідницької та інноваційної інфраструктури; бюрократичні процедури, зокрема щодо закупівель та фінансування операцій для стартапів та спін-оффів, створених закладами вищої освіти та науковими установами; відсутні професійні стандарти щодо набуття знань та навичок, необхідних для створення та впровадження об’єктів права інтелектуальної власності, трансферу технологій; податкове законодавство перешкоджає розвитку трансферу технологій, зокрема відсутні податкові пільги для стартапів та спін-оффів тощо.
З повним текстом інформаційно-аналітичної довідки щодо результатів опитування можна ознайомитися за посиланням.
В ІР офісі також повідомили, що результати опитування будуть враховані у процесі розробки окремих положень проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, для формування пропозицій щодо внесення змін до національного законодавства з метою вирішення зазначених проблем та стимулювання розвитку інноваційної екосистеми.