У своєму листі прокурор САП зазначає таке: «На теперішній час слідчими суддями ВАКС у порядку судового контролю постановлено низку ухвал, якими констатовано ненабуття Особою статусу підозрюваної до моменту виконання запиту компетентними органами країни… З метою недопущення будь-яких прав та законних інтересів зазначеного іноземного громадянина до моменту виконання в межах міжнародного співробітництва відповідних процесуальних дій щодо вручення йому письмового повідомлення про підозру в межах кримінального провадження не проводиться та не планується проведення жодних слідчих чи процесуальних дій».
Усе вийшло за Фрейдом. «З метою недопущення будь-яких прав»… Напевно, мали на увазі “з метою недопущення порушення будь-яких прав”, але вийшло як вийшло…
До суті. Іноземному громадянину (Особа) надіслали кудись повідомлення про підозру. Незрозуміло куди, коли та в якій спосіб. Але певний час вважали його підозрюваним, та навіть слідчі судді ВАКС продовжували строк у провадженні за участю його захисника з БПД, зазначаючи, що Особа статусу підозрюваної не набула…
Намагання захисту скасувати повідомлення про підозру виявилось марним, оскільки слідчі судді ВАКС та АП ВАКС вважають, що Особа може набути статус підозрюваної, тому скасовувати повідомлення про підозру зарано…
Далі, щоб якось вилізти з прірви, сторона обвинувачення виділяє матеріали щодо Особи в окреме провадження, де зупиняє його у зв’язку з виконанням вимог міжнародно-правової допомоги. І Особа вважається трохи підозрюваною в цьому провадженні, тобто такою, яка має статус особи, яка може набути статус підозрюваної.
Це все, що потрібно знати про НАБУ, САП, ВАКС та АП ВАКС.
Блог — матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Як незалежне видання, «Юридична практика» може публікувати статті, що мають дискусійний характер або стосуються тих чи інших спірних питань. Точка зору редакції “ЮП” може не збігатися з поглядом автора блогу.