20 декабря, 2024 0:38

Скільки тривали і до чого призводили переговори за участю росії

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США та його обіцянок закінчити війну в Україні, на Заході вже називають наступний рік «роком переговорів». Україна поки що ставиться до цього стримано: за словами президента Володимира Зеленського, наразі наша країна у недостатньо сильній позиції для дипломатичного рішення. Крім того, потрібні потужні гарантії безпеки, щоб росія не повторила своєї агресії в майбутньому.

«Слово і діло» вирішило на прикладі кількох воєн за участю росії подивитися, коли розпочиналися переговори, скільки вони тривали і чим закінчилися.

Перший етап російсько-української війни розпочався з анексії Криму у лютому 2014 року, а потім введення російських військ на Донбас. Перші двосторонні переговори між тодішнім президентом України Петром Порошенком та російським диктатором володимиром путіном відбулися через півроку – у серпні 2014-го в Мінську.

Через 10 днів після цієї зустрічі, 5 вересня, було підписано Мінський протокол, який передбачав двостороннє припинення вогню на Донбасі, відведення важкої техніки, розгортання спостережної місії ОБСЄ та звільнення полонених.

Ще через 5 місяців, 12 лютого 2015-го, на саміті «нормандської четвірки» було підписано другу Мінську угоду. Вона передбачала вже всеосяжне припинення вогню, взаємне відведення озброєнь, обмін полоненими «всіх на всіх», виведення з території України російських військ та роззброєння незаконних формувань, відновлення контролю над кордоном та проведення виборів на Донбасі.

Численні раунди переговорів та два «Мінська» не допомогли зупинити російську агресію: через 7 років, 24 лютого 2022 року, росія розпочала вже повномасштабне вторгнення в Україну.

Якщо брати першу російсько-чеченську війну, то у цьому випадку переговори почалися через рік і 8 місяців після початку бойових дій – у серпні 1996 року. Після 20 днів переговорів, 31 серпня, було підписано Хасав’юртівські угоди, згідно з якими російські війська мали бути повністю виведені з території республіки.

Через 8 місяців, 12 травня 1997 року, було підписано Договір про мир та принципи відносин між Росією та Ічкерією. Через два роки і чотири місяці почалася друга російсько-чеченська війна.

14 серпня 1992 року розпочалася грузино-абхазька війна з гібридним втручанням росії. Вона тривала трохи більше року, перш ніж почалися переговори. Через 5 місяців, 14 травня 1994 року, у Москві було підписано Угоду про припинення вогню та розведення сил.

Через 14 років росія вторглася до Грузії та окупувала частину території.

Нагадаємо, «Слово і діло» дослідило, як упродовж повномасштабної війни змінювалася риторика Володимира Зеленського щодо переговорів із росією.

Також ми порахували, скільки часу минало між зміною президентів США та завершенням військових конфліктів.

На інфографіці – тривалість воєн путінської росії.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

Порівняння найбільш масштабних ракетних атак на Україну в 2024 році

Витримавши місячну паузу, росія здійснила один із найбільш масштабних ударів по енергетиці України – було …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *