29 марта, 2022 1:34

Падіння економіки України в січні – квітні становило 5% – Мінекономіки

Падіння економіки України в січні – квітні 2020 року становило 5% Про це йдеться в огляді економічної активності за квітень, який оприлюднили на сайті Міністерства економіки (.pdf).

«У комплексі з поєднанням дії стримуючих факторів, сформованих у попередніх періодах, скорочення обсягів ВВП у січні – квітні 2020 року оцінено Мінекономіки на рівні 5%, що повністю відповідає прогнозу (у I кварталі 2020 року, за оперативною оцінкою Держстату, падіння ВВП становило 1,5%)», – ідеться в огляді.

Зазначено, що за підсумками квітня продовжилося падіння економіки в умовах рекордно низького рівня ділової активності.

«У квітні більшість підвидів виробничої діяльності вже відчули повний негативний вплив поширення у світі коронавірусної інфекції COVID-19 (через тимчасове зменшення попиту у світі на вітчизняну промислову та тваринницьку продукцію на тлі падіння економічної активності) та продовження дії карантинних заходів для стримування пандемії всередині країни», – додали в огляді.

За підсумками січня – квітня скорочення зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) становило 6,7% (падіння на 3,8% у січні – березні 2020 року).

Карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав’ярні, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня закрили метро.

З 11 травня в Україні розпочалося пом’якшення карантину. 20 травня Кабмін ввів адаптивний карантин до 22 червня: регіональна влада зможе послаблювати обмежувальні заходи за умови поліпшення епідемічної ситуації.

Станом на 4 червня загальна кількість інфікованих коронавірусом в Україні становить 25 411 осіб, 747 із них померли, 11 042 одужали.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *