Україна з економічного погляду має стати європейською Мексикою. Таку думку у програмі «БАЦМАН» головної редакторки інтернет-видання «ГОРДОН» Олесі Бацман висловив економіст, старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні й директор Центру постіндустріальних досліджень у Москві Владислав Іноземцев.
«Моя концепція полягала в тому, що Україна має стати європейською Мексикою. У тому аспекті, що вона має стати величезним індустріальним придатком Європи на сході й у такий спосіб прискорити свій економічний розвиток«, – сказав Іноземцев.
Він вважає, що Україні буде складно розвиватися без співпраці з іншими європейськими країнами.
«Тому що, якщо ми подивимося на успішний досвід економік Азії у 1980-ті, 1990-ті, 2000-ні роки, ми чудово бачимо, що жодна з них не розвивалася без потужної опори на експорт. Тобто працювати тільки на власний ринок – означає розвиватися дуже повільно, дуже нестійко і загалом не досягати тих результатів, яких досягають, якщо ви перебуваєте у близькій зв’язці з великими економіками. Тому мені здається, що Україні без Європи далеко не піти. І нинішній момент дуже вдалий для таких проривних ініціатив в аспекті зближення з Європою«, – підкреслив Іноземцев.
Іноземцев: Крим і Донбас потрібно повертати, вони не варті того, щоб опинятися в ізоляції, у якій сьогодні опинилася Росія. Читайте повну версію інтерв’ю
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та НАТО. 16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 11 липня 2017 року завершили процедуру ратифікації документа. 1 вересня 2017 року він набув чинності в повному обсязі.
18 червня 2020 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що метою країни залишається повноправне членство в ЄС.
ВІДЕО