3 февраля, 2024 22:54
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Напад на Стерненка: чому суд не призначив арешт одному з нападників Ісайкулу

У Шевченківському райсуді Києва вважають, що підозра Олександру Ісайкулу, одному з нападників на активіста Сергія Стерненка, є необґрунтованою. Також судді зауважили, що його дії не можна кваліфікувати як хуліганство. Наразі його підозрюють саме за цією статтею.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }

Про це мовиться у рішенні Шевченківського райсуду від 23 червня, яке ухвалив суддя Віталій Циктіч. Документ опублікували в Єдиному реєстрі судових рішень 13 липня.

Детальніше про рішення суду

На переконання судді, хуліганство – це «грубе порушення громадського порядку», мотивом якого є «явна неповага до суспільства». Натомість у підозрі Ісайкулу мовиться, що той хотів «заподіяти Стерненку тілесні ушкодження», а мотивом було «неприязне ставлення».

За версією слідства, підставою слугував активізм Стерненка. Напад нібито мав його залякати та «утримати його від активних громадських дій, що мало призвести до залякування» інших активістів.

Водночас Ісайкул нібито «попередньо домовився з іншими особами про підготовку злочину», «підібрав знаряддя» для нападу, «встановив місце проживання Стерненка, графік його пересування містом тощо».

Отже, на думку Циктіча, все це свідчить про необґрунтованість підозри за статтею «хуліганство». Адже Ісайкул, імовірно, вчинив злочин не з «мотиву порушення громадського порядку», а мав намір «заподіяти фізичної шкоди конкретній особі».

Власне через необґрунтованість підозри суддя відмовився обрати Ісайкулу запобіжний захід у вигляді арешту.

Позиція сторін обвинувачення та захисту

Правоохоронці просили заочно арештувати Ісайкула, оскільки він переховується. Слідчий стверджував, що підозрюваного оголосили у міжнародний розшук.

Захисники підозрюваного, зі свого боку, виступали проти арешту та говорили про порушення процедури оголошення в розшук, що виключає можливість заочного арешту. Однак у судовому рішенні не зазначено, чи апелювала адвокат Ісайкула до необґрунтованості підозри.

Як на таке рішення суду відреагував сам Стерненко

За словами активіста, за напад на нього Ісайкул отримав 1 тисячу доларів. Про це він написав у телеграмі.

Не замах на вбивство, вчинений на замовлення, а хуліганство. Я одразу казав, що кваліфікація – неправильна, і це може стати в подальшому причиною непритягнення його до відповідальності,
– зауважив Стерненко.

На його думку, генпрокурор Ірина Венедіктова та очільник МВС Арсен Аваков за згоди президента Зеленського спеціально організували цю процесуальну диверсію, щоб захистити його нападника, а водночас і замовника нападу. Таким чином вони умисно покривають всіх причетних до нападів на Стерненка.

«Вони спеціально знищують справу про напад, паралельно фабрикуючи справу проти мене. Нагадаю, що слідство за справю зупинили, а це означає що замовника і інших співучасників ніхто не шукає вже офіційно. Водночас мене заарештували за те, що не помер, і мені загрожує до 15 років ув‘язнення», – наголосив активіст.

Важливий момент

Про підозри Ісайкулу та другому нападнику стало відомим за пів місяця після того, як їх нібито оголосили. Правоохоронці не повідомляли про це публічно, а лише підтвердили інформацію, яку журналісти отримали з власних джерел.

Зрештою захист обох сторін критикував підозри. Зокрема, адвокат постраждалого Стерненка обурювався, що дії нападників кваліфікували як «хуліганство», наполягаючи, що напад був замовним.

Справа Стерненка: коротко 

Стерненко є відомим своєю діяльність проти російського впливу в Україні та участю у різноманітних акціях протесту, зокрема проти незаконних забудов в Одесі. Він блокував виступи артистів, що гастролювали в окупованому Криму. У 2018 році громадського активіста Сергія Стерненка тричі намагалися вбити. Під час першого нападу невідомі напали на активіста та побили битами. Поліція не знайшла винних. Цікаво, що державну охорону, про яку попросив Стерненко, йому не надали. Невдовзі відбувся другий напад – у Стерненка вистрілили з пістолета. Однак куля була гумовою, тож, Сергій залишився живий. Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Захищаючись, він смертельно поранив одного з нападників ножем. Однак замість захисту активіста, поліція надала охорону нападникам. А самого Стерненка підозрюють в умисному вбивстві. 15 червня суд обрав йому цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Вже 16 червня суд змінив адресу запобіжного заходу з військової частини в Одесі на Київ. Київський апеляційний суд 3 липня розглянув апеляцію на запобіжний захід активісту Сергію Стерненку. Суд залишив у силі попереднє рішення про 2 місяці цілодобового домашнього арешту. На захист Сергія Стерненка виступає чимало активістів, під час засідання відбулися сутички з правоохоронцями.

Проверьте

"Инспектирование" позиций ВСУ близ Шумов: у Зеленского объяснили ситуацию

В Офисе президента пояснили, что соглашение Трехсторонней контактной группы о совместном инспектировании возле Шумов при …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *