24 января, 2024 12:22

Гончарук: Україна за 30 років незалежності жодного разу не виконала програми МВФ. Жодного!

Влада України втрачає кредит довіри міжнародних партнерів, зокрема Міжнародного валютного фонду, оскільки не виконує взятих на себе зобов’язань. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки», яке вийшло 7 жовтня, заявив колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Що треба робити, щоб довіра відновлювалася? Та адекватно себе поводити! Просто слідувати тому, що ти підписав. Усе», – сказав він.

За словами Гончарука, під документом стоять підписи президента, прем’єра, голови Нацбанку України і міністра фінансів.

«І там немає ніякого космосу, там усе в інтересах українських громадян. Читати і виконувати. І все! Україна за 30 років незалежності жодного разу не виконала програми МВФ. Жодного! Чому ми живемо так, як ми живемо? Тому що постійно беремо на себе якісь зобов’язання, а потім їх не виконуємо. А потім дивуємося, чому в нас кредити під 30%. Ну звичайно, якщо ти постійно, хронічно сам береш зобов’язання, а потім від них відмовляєшся і ще й намагаєшся брехати, то на що ти можеш розраховувати? На тебе не можна покластися, із тобою не можна мати справу. І це найбільша проблема, яка була в абсолютно всіх наших старих політиків, і це хвороба, на яку зараз, на жаль, хворіє команда президента», – сказав політик.

Україна приєдналася до МВФ 1992 року. За роки співпраці загалом Київ отримав від Фонду $35 млрд, повідомляють на сайті Міністерства фінансів України.

Нову програму співпраці з Україною stand-by виконавча рада МВФ схвалила 9 червня 2020 року, ідеться про виділення $5 млрд, які планують переказати чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що до кінця року Україна розраховує отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено і потрібно намагатися отримати один.

Президент Володимир Зеленський переконаний, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснив він.

Голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що у МВФ «є певні занепокоєння щодо антикорупційної політики».

Проверьте

Голова НБУ: Підлаштовувати курсову політику до бюджетних показників ми не плануємо

Нацбанк України не має наміру підлаштовувати курсову політику до показників держбюджету України. Про це заявив …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *