19 марта, 2024 19:16
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Американський бізнес закликає Україну терміново випустити держоблігації для виплати боргу виробникам "зеленої" енергії

Американська торговельна палата (АТП) закликала Україну терміново ввести в дію законопроєкт №4151, яким пропонують випуск облігацій внутрішньої державної позики для виплати боргу виробникам «зеленої» енергії, ідеться на сайті.

«На думку компаній – членів палати, прийняття законопроєкту №4151 «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет на 2020 рік» щодо підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» сприятиме виконанню зобов’язань держави і допоможе забезпечити розрахунки з виробниками ПДЕ, суттєво знижуючи наявну заборгованість та запобігаючи її подальшому накопиченню«, – ідеться в заяві.

Згідно з повідомленням, забезпечуючи випуск державних облігацій, як частина інструментів, передбачених законом №810-IX, законопроєкт дасть змогу виробникам ПДЕ надавати своєчасні платежі українським державним банкам і міжнародним фінансовим установам за їхніми кредитними договорами.

«Ми сподіваємося, що Міністерство фінансів і Міністерство енергетики працюватимуть спільно з бюджетним комітетом парламенту з метою визначення належного обсягу емісії облігацій, достатньої для покриття 40% накопиченого боргу і забезпечення 100% поточних платежів виробникам поновних джерел енергії (ПДЕ виробників) за серпень – грудень 2020 року», – додали в Американській торговельній палаті.

Представництво американського бізнесу зазначає, що інвестори в «зелену» енергетику виконали свої зобов’язання – погодилися на зниження «зеленого» тарифу з 1 серпня 2020 року, але уряд своїх обов’язків згідно з чинним законодавством не виконує.

6 жовтня провідні асоціації ПДЕ написали лист прем’єр-міністру Денисові Шмигалю й повідомили, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння з виробниками «зеленої» електроенергії і не виконує зобов’язань щодо погашення боргів перед ними, писав «Укррудпром».

Партнер міжнародної юридичної фірми Dentons Максим Сисоєв розповів виданню, що інвестори у проєкти «зеленої» енергетики готуються до подання групових позовів проти України для захисту своїх прав. Зокрема, тому, що в липні цього року ухвалили закон про зменшення «зелених» тарифів, а борги перед виробниками енергії з поновних джерел перевищили 22 млрд грн.

«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня компаній, які подали позови проти ДП «Гарантований покупець», було вже понад 50, загальна сума збитків за позовними заявами вже перевищила 630 млн грн.

1 серпня набув чинності закон №810-IX, він передбачає, зокрема, зниження «зелених» тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ПДЕ, введення повної відповідальності за «небаланси» для виробників «чистої» електроенергії із 2022 року (50% 2021 року) та інші норми. Зазначені заходи дадуть змогу заощаджувати державі 7 млрд грн щорічно, вважають автори документа. Закон визначає терміни й обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ПДЕ – у четвертому кварталі цього року держава має погасити 40% заборгованості (9 млрд грн), а решту 60% – 2021 року.

Меморандум між урядом та інвесторами у ПДЕ передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену «зелену» електроенергію починаючи із серпня цього року.

Станом на початок жовтня, за даними «Гарантованого покупця», рівень розрахунків за електроенергію щодо ПДЕ за серпень становив 100%, за вересень – 43%, за 10 днів жовтня – 6,8%.

Депутати від фракції «Слуга народу» Юрій Кузбіт, Богдан Торохтій та Максим Заремський зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №4151, який пропонує випустити ОВДП на 19,6 млрд грн для погашення в четвертому кварталі 2020 року боргу перед виробниками «зеленої» енергетики.

Нардеп від «Слуги народу» Андрій Герус говорив, що криза має виключно фінансовий характер і проблему потрібно вирішувати якнайшвидше.

Проверьте

Колишні очільники та бенефіціари "ПриватБанку" могли діяти у змові з НБУ – Ситник

Колишні керівники і бенефіціари «ПриватБанку» до його націоналізації могли діяти у змові з посадовцями Національного …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *