АТ «Укрзалізниця» 29 жовтня вибрало компанії «Анвітрейд» та «Альянс Енерго Трейд» для постачання 9 тис. т дизельного пального за ціною пального в порту «Роттердам плюс» $25–30 за тонну. Про це пише видання enkorr із посиланням на дані ProZorro.
Два конкурси загальним обсягом 6 тис. т виграла компанія «Анвітрейд», третій на 3 тис. т – «Альянс Енерго Трейд».
«Анвітрейд» запропонувала ресурс за розрахунковою ціною 18 878,58 грн/т і 19 056,56 грн/т, «Альянс Енерго Трейд» – по 19 055,86 грн/т.
Це умовно ті ціни, за якими постачальники готові постачати пальне у день аукціону. За розрахунками видання, так звана фіксована «брудна» маржа постачальників, яка згодом буде автоматично приплюсовуватися до котирувань ДТ за 10 днів після отримання рознарядки, становитиме у «Анвітрейд» 870 грн/т ($30,6/т) і 721 грн/т ($25/т), у «Альянс Енерго Трейд» – 869 грн/т ($30,6/т).
enkorr зазначає, що це «брудна» маржа, яка, крім чистого заробітку компаній, містить витрати на доправлення пального в Україну, страхування й інші витрати.
Формула «Роттердам плюс» діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала внесення вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії.
Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою, «Амстердам плюс». Уряд Олексія Гончарука ввів, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає внесення вартості доправлення газу з Нідерландів – біржа TTF.