21 февраля, 2024 16:58
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Василенко: Законопроєкт про поштовий зв’язок не наблизить нас до європейських традицій чесної і вчасної доставки кореспонденції

Професор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко у Facebook 16 листопада розкритикував законопроєкт №4353 «Про поштовий зв’язок».

«Автор не іронізує. Є пошта російська, є пошта білоруська, є казахстанська. Скоро «Укрпошта» буде мати нову назву  «Пошта по-смілянськи». Річ у тому, що у проєкті нового закону про поштовий зв’язок, зареєстрованого під №4353, передбачено всі «нововведення», що де-факто практикуються у трьох вищевказаних країнах. Але, зрозуміло, з урахуванням української специфіки поштових відправлень. Яка передбачає (це прекрасно відомо всім журналістам, які щодня користуються послугами пошти): не ритмічність роботи; не відповідальність за доставлення вчасно поштових переказів, посилок, листів. Нарешті, просто – відсутність поштових працівників і закриття поштових відділень геть по всій Україні. На цьому фоні  фантастичні зарплати самого директора «Укрпошти» пана Ігоря Смілянського і наближених до нього клевретів», – написав він.

Василенко нагадав, що в лютому Смілянський в ефірі каналу «Україна 24» заявляв: «Моя зарплата прив’язана до зарплати листоноші, але є у 200 разів вищою… 836 тис. грн на місяць».

«Тепер можемо з упевненістю констатувати, що зарплата пана Ігоря зросте ще більше, за умови, звичайно, коли буде прийнято новий закон про поштовий зв’язок, який російською мовою: «одним махом» перекриє досягнення тоталітарних країн, але ніяк не наблизить нас до європейських традицій чесної і вчасної доставки нашої кореспонденції до потенційних адресатів. Проєкт закону передбачає суцільну монополізацію поштових послуг, що призведе до неминучого звільнення десятків тисяч громадян України, які працювали у приватних компаніях, що ці послуги надають більш прагматично, вчасно і ввічливо», – заявив Василенко.

Він зазначив, що над законопроєктом працювали нардепи від «Слуги народу» Микола Тищенко та Галина Третьякова.

«Яке їм діло до плебсу, який залишиться без коштів; яка їм справа до сотень тисяч українців, чиї посилки і перекази загубляться і не дійдуть до адресатів вчасно, а то і просто загубляться по дорозі?» – написав він.

Василенко підкреслив, що, за словами експертів, проєкт закону суперечить Угоді про асоціацію з Євросоюзом, де, зокрема, ідеться про запобігання монополістичній практиці в секторі поштових та кур’єрських послуг.

«Тобто проєкт закону передбачає монополізацію поштових послуг і одночасно фактично зводить нанівець їхню й без того низьку якість, одночасно підвищуючи корупційні ризики. Відкритим знущанням звучить фраза із «Прогнозу» щодо перспектив цього закону у випадку його прийняття: «забезпечити надання всім користувачам на всій території України вільного доступу до мережі поштового зв’язку» і «забезпечення безперервності надання послуг поштового зв’язку, окрім випадків форс-мажору». Що це означає на практиці, неважко пояснити. Ціни при монополії поштових послуг сягнуть космічних висот, і пенсіонеру відправити посилку або простий лист-поздоровлення буде коштувати дорожче, ніж сходити до аптеки», – написав він.

https://www.facebook.com/nikita.vasilenko.5/posts/3439059309521954

Законопроєкт №4353 зареєстрували 10 листопада. Як зазначено в пояснювальній записці, проєкт закону передбачає, що «універсальні послуги поштового зв’язку надаються призначеним оператором поштового зв’язку, який визначається Кабінетом Міністрів України».

«Проєкт закону визначає повноваження національного регулятора встановлювати граничні ціни (тарифи) на пересилання простих та рекомендованих листів масою до 50 грамів та поштових карток», – ідеться в документі.

Також у ньому передбачено відповідальність клієнтів за завдання шкоди поштовим операторам.

Проверьте

COVID-19 в Украине. За сутки госпитализировали почти 3 тыс. пациентов

За последние сутки в Украине выявлен 13 371 новый случай коронавирусной инфекции. Об этом 10 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *