Кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден дотримується жорсткої позиції щодо російського газогону «Північний потік – 2». Про це йдеться в матеріалі німецького видання Bild «Байден хоче назавжди зупинити путінський «Північний потік – 2».
Автор статті Юліан Репке пише, що лідер демократів і ймовірний президент США розглядає трубопровід як «принципово поганий бізнес» і «стане першим, хто запровадить найсуворіші на сьогодні санкції проти активних учасників проєкту».
У листопаді 2020 року Сенат США погодив ухвалення нового пакета санкцій, який передбачає штрафні заходи проти страховиків фірм, що беруть участь у будівництві газогону, а також проти залучених до проєкту компаній із технічної сертифікації.
На думку деяких експертів у галузі енергетики, нові санкції США можуть цілковито блокувати будівництво «Північного потоку – 2», який готовий уже на 95%.
Експерт Гарвард-Смітсонівського центру Бенджамін Шмітт нагадав, що саме Байден першим серед високопоставлених американських політиків засудив будівництво нового газогону ще 2016 року.
Американський фахівець з енергетичної безпеки Алан Райлі висловив думку, що головна мета Байдена – зупинити будівництво газогону. За його словами, Байден, на відміну від Трампа, здатний розробити стратегію і заручитися підтримкою Берліна.
«Північний потік – 2» – газогін, який має зв’язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Спочатку повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, згодом, за даними The New York Times, вона зросла до майже $11 млрд.
Станом на грудень 2019 року добудували 93,5% газогону, повідомляв офіційний представник оператора проєкту – компанії Nord Stream 2 AG – Єнс Мюллер.
Влада США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Будівництво газогону заморозили, оскільки у грудні 2019 року США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва «Північного потоку – 2» і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладальники. «Газпром» заявив про залучення до завершення проєкту російських трубоукладальників.
21 липня 2020 року Палата представників, нижня палата Конгресу США, ухвалила бюджет міністерства оборони на 2021 фінансовий рік, який передбачає нові санкції проти «Північного потоку – 2». 23 липня проєкт оборонного бюджету схвалив Сенат. Версії документів, ухвалених Палатою представників і Сенатом, погодять, після чого передадуть на підпис президенту США.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель ще 1 вересня стверджувала, що «Північний потік – 2» добудують, незважаючи на погрози США. 8 вересня вона сказала, що погоджуватиме будь-які дії проти Росії у зв’язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального з європейськими партнерами, але ще не вирішила, чи стосуватимуться вони будівництва газогону. 11 вересня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що будівництво газогону «Північний потік – 2» можуть заморозити як реакцію на отруєння Навального, але вже 17 жовтня оголосив, що газогін добудують.