Згідно з результатами опитування соціологічної платформи Liberty Report, у сім’ях 54,3% українців із початку пандемії COVID-19 стало менше грошей. Про це виданню «ГОРДОН» повідомила пресслужба програми «Свобода слова Савіка Шустера», на замовлення якої було проведено соціологічне дослідження.
23,9% опитаних стверджують, що кількість грошей у їхній сім’ї «значно зменшилася».
56,9% жителів українських міст заявили, що економічно постраждали від кризи, пов’язаної з коронавірусом.
Фінансово легше переживають кризу жителі села. Водночас у 7,7% жителів сільської місцевості доходи в період пандемії зросли.
Опитування проводили 12–13 листопада на території України серед громадян віком від 18 років. У ньому взяли участь 15 004 користувачі проєкту журналіста Савіка Шустера E-democracy («Електронна демократія») і 400 респондентів інтернет-панелі Liberty Report. Максимальна похибка вибірки за соціально-демографічними характеристиками – 3,3%.
Станом на 23 листопада в Україні зареєстровано 635 689 випадків коронавірусної інфекції, з них 10 945 – протягом останньої доби. Померло 11 075 пацієнтів із COVID-19, видужало 291 060 людей.
14 листопада у країні набув чинності «карантин вихідного дня». Відповідне рішення Кабінету Міністрів було ухвалено через збільшення кількості хворих на COVID-19. Низка українських міст відмовилася його вводити у зв’язку з тим, що такі карантинні заходи неефективні і можуть мати негативні наслідки для економіки.
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов говорив, що у вихідні 14–15 листопада карантину дотримувалися «так собі». У ці дні поліцейські закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів. За фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев’ять кримінальних проваджень.
23 листопада на селекторній нараді, присвяченій ситуації з COVID-19, президент України Володимир Зеленський заявив, що «карантин вихідного дня» дає результати.