16 февраля, 2024 0:27

"Нафтогаз" зазнав збитків у розмірі 17 млрд грн за дев’ять місяців

НАК «Нафтогаз України» зазнала чистих збитків у розмірі 17 млрд грн за дев’ять місяців 2020 року, розповіли у пресслужбі регулятора 26 листопада.

За цей самий період 2019 року «Нафтогаз» зафіксував 12,9 млрд грн прибутку. На результати вплинуло значне зниження ціни на газ і збільшення обсягів його продажу, уточнили в компанії.

У третьому кварталі 2020 року НАК «Нафтогаз України» зафіксувала збитків на 5,5 млрд грн. За аналогічний період 2019 року збитки становили 4,8 млрд грн.

«Нафтогаз» нагадав, що після скасування публічних спеціальних зобов’язань (ПСО) з 1 серпня 2020 року українські споживачі можуть змінювати постачальника природного газу. Але посередники, які постачають газ, мають своєчасно розраховуватися за нього.

«Однак платежі за частину поставок, реалізованих до 31 липня 2020 року на умовах ПСО, залишаються простроченими, що стало причиною нарахування резервів сумнівних боргів у сумі 3,7 млрд грн за дев’ять місяців поточного року. Резерв сумнівних боргів, імовірно, знову буде мати негативний вплив на прибутковість у наступному кварталі», – констатували в «Нафтогазі».

Минулий рік «Нафтогаз» закінчив із чистим прибутком після оподаткування в розмірі 63,3 млрд грн. Підприємства компанії видобули 16,1 млрд м³ газу (78% загального видобутку газу в Україні) і забезпечили транзит 89,6 млрд м³ газу.

У січні – червні 2020 року компанія зазнала чистих збитків у розмірі 11,541 млрд грн проти 24,704 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.

«Нафтогаз» підвищував ціни на газ для населення із серпня. Тоді її підняли на 0,27 грн за м³, до 3,24 грн за м³, пояснивши це тим, що ринок входить у сезон високих цін перед опалювальним періодом. У вересні та жовтні ціна газу зросла до 4,70 грн за м³. У листопаді та грудні компанія вирішила підняти ціну газу для побутових споживачів ще на 34,7%, тобто до 6,33 грн за м³ із ПДВ без урахування вартості доправлення.

«Нафтогаз» має монопольний доступ до природного газу, який видобувають державні компанії – «Укргазвидобування» і «Чорноморнафтогаз», це становить понад 73% усього видобутку газу в Україні, зазначає Delo.ua. 5 серпня в парламенті було зареєстровано законопроєкт №3958, який передбачає позбавлення «Нафтогазу України» монопольного становища.

Проверьте

Самая высокая заболеваемость COVID-19 за последние две недели зафиксирована в Сумской и Черкасской областях – данные Минздрава

Самая высокая заболеваемость коронавирусной инфекцией за последние 14 дней наблюдается в Украине в Сумской и …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *