Нардеп від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев назвав «печаллю» відтермінування обов’язкового застосування касових апаратів для фізосіб-підприємців.
«Ну що ж… Останній акт балету РРО-2020 відіграли. Рішення ухвалено. Печаль», – написав він у Telegram.
20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО) поряд із традиційними, а також зобов’язує фізосіб-підприємців використовувати РРО. Водночас уведення програмних РРО не торкнулося фізосіб, а також фізосіб-підприємців, які перебувають у першій групі оподаткування. 17 грудня його підписав президент України Володимир Зеленський.
Норма про застосування РРО фізособами-підприємцями з другої до четвертої груп, а також усіма ФОП із «групи ризику» (інтернет-магазини; кур’єрські служби; реалізатори складної побутової техніки та електроніки, на яку видають гарантію; продавці ювелірних виробів, запчастин, уживаних товарів; ресторани, кафе; туристичні агентства, готелі, послуги з бронювання) мала набути чинності 1 січня 2021 року. З 1 квітня 2022 року використати РРО мали всі групи ФОП, крім першої.
Верховна Рада 17 листопада не змогла ухвалити в першому читанні законопроєкт №4313-д про відтермінування введення касових апаратів для підприємців.
1 грудня в Києві під стінами Верховної Ради відбувається акція протесту підприємців «SaveФОП», організована «Союзом захисту підприємництва». Її учасники вимагають ухвалити законопроєкти про спрощену систему оподаткування малого і середнього бізнесу, а також скасувати введення фіскальних касових апаратів.
Верховна Рада 1 грудня ухвалила розроблений профільним комітетом законопроєкт №4439-д, який передбачає відтермінування до 1 січня 2022 року введення обов’язкових касових апаратів для фізичних осіб – підприємців другої – четвертої груп. Також парламент скасував кешбек – норму про компенсацію покупцям за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми штрафних санкцій, застосованих до бізнесу.