Верховна Рада України підтримала законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи», який передбачає легалізацію в Україні криптовалюти, передає кореспондент видання «ГОРДОН».
Законопроєкт підтримало 230 нардепів, один проголосував проти, 68 утрималися, а 44 не голосували.
У пояснювальній записці зазначають, що ринок криптовалюти вже урегулювали такі країни, як США, Німеччина, Мальта, Гібралтар, Швейцарія, Ліхтенштейн, Естонія та Японія. В Україні цей ринок фактично сформувався і функціонує вже п’ять років, але водночас перебуває повністю поза правовим полем держави.
Ухвалений за основу Радою документ передбачає вирішення таких проблем, пов’язаних із функціонуванням криптовалюти:
впорядкування нормативно-правового регулювання для ринку віртуальних активів та його учасників; визначення правового статусу віртуальних активів як об’єктів цивільних прав; впорядкування цивільно-правових відносин між фізичними та юридичними особами, які виникають у процесі використання віртуальних активів; визначення правового статусу учасників ринку та користувачів у сфері віртуальних активів; встановлення основних принципів та принципів державної політики у сфері віртуальних активів; державне регулювання та контроль на ринку віртуальних активів.
Автори законопроєкту вважають, що його реалізація сприятиме забезпеченню відкритості та прозорості умов угод, які укладають на ринку віртуальних активів, і запобіганню зловживань на цьому ринку. Крім того, закон сприятиме розвитку інфраструктури ринку віртуальних активів, забезпечення його відкритості та ефективності.
У вересні Міністерство цифрової трансформації України, посилаючись на дані аналітиків блокчейн-компанії The Chainalysis, повідомило, що в Україні у світі найбільше використовують віртуальні активи.
Високі показники України на ринку віртуальних активів у Мінцифри пояснюють, зокрема, великою спільнотою блокчейн-розробників (входить до світової трійки) і високим рівнем цифрової обізнаності населення.
Водночас Національний банк України не визнає криптовалюти, але операції з ними законодавчо не заборонені.