Екснардеп Борислав Береза назвав проєкт бюджету на 2021 рік «прожектом фантазій уряду». У своєму Facebook він написав, що більшість статей залишиться недофінансованою через дефіцит грошей.
«Усім очевидно, що це ніякий не проєкт, а прожект. Навіть інакше скажу – прожект фантазій. Дефіцит державних коштів такий, що більшість із цих «фантазій» у найкращому разі виявиться недофінансованою, у гіршому – залишиться намірами, відображеними на папері. Кабмін і депутати займаються будівництвом «потьомкінських сіл», – переконаний Береза.
Проєкт зі створення «центрів креативної економіки», який закладено в бюджет, він вважає дивним.
«Що це?!! У нас креативна економіка й без будь-яких держінвестицій розвивається семимильними кроками. Одні інвестняні чого варті! І експерти не мають упевненості, що наступного року вистачить грошей на медицину і армію, а #моносброд намагається сотню лямів на креативників якихось витратити», – обурився політик.
Статтю про виділення з держбюджету 500 млн грн на широкосмуговий доступ до інтернету в селах Береза назвав недоцільною, оскільки таких завдань не вирішують за державний кошт.
«Є приватні провайдери, і завдання держави – створити умови і стимули для їхньої роботи, а не закопувати в землю пів «ярда». Або просто хтось вирішив закінчити свою епоху бідності коштом бюджету? Тим паче що держава – найгірший із власників і абсолютно неефективна як управлінець. Нагадаю, що раніше вже виділяли 700 млн на схожу програму – цифровізацію сільських шкіл. Як наслідок, за підсумками року освоєними виявилося лише 14 млн. 14 із 700!» – написав він.
Колишній нардеп вважає, що в сьогоднішній ситуації держава має заощаджувати й не фінансувати сумнівних проєктів.
«Потрібно не бюджетними грошима на прожекти розкидатися, а рухатися шляхом максимальної економії та ефективності. Особливо у кризовий рік, коли кожна копійка державних грошей має бути під найжорсткішим громадським контролем», – заявив Борислав Береза.
https://www.facebook.com/borislav.bereza/posts/5440472345978827
Проєкт держбюджету на 2021 рік опублікували 14 вересня. Верховна Рада України 5 листопада ухвалила проєкт у першому читанні.
У початковій версії доходи бюджету було передбачено на рівні 1,071 трлн грн, видатки – 1,350 трлн грн. У затвердженій до другого читання редакції доходи було збільшено до 1,092 трлн грн, видатки – знижено до 1,328 трлн грн.