Інвестори, які вклали кошти в розвиток «зеленої» енергетики в Україні, стурбовані початком процесу закритого розгляду справи в Конституційному Суді України про нібито незаконність «зелених» тарифів, оскільки суд не підтвердив залучення надісланих із боку інвесторів висновків для більш всебічного розгляду справи. Про це в ефірі каналу «Україна 24» заявив керівний партнер UDP Renewables Сергій Євтушенко.
«Галузь готувалася до цієї дискусії, працювали наші юристи, працювало багато експертних установ і організацій. Ми підготували серйозні експертні висновки. І нам незрозуміло, чому їх не долучили до розгляду справи і чому саме засідання перенесли в закритий режим. Мені не хочеться давати поспішних висновків, але це точно насторожуючі сигнали», – сказав Євтушенко.
За його словами, в разі визнання «зелених» тарифів неконституційними інвесторам загрожує банкрутство, а Україні – репутаційне банкрутство.
«Недоторканність прав власності інвесторів і стабільність правил гри – це фундаментальні базові поняття. Аналог може статися з будь-якою іншою галуззю. Нам що, для того, щоб інвестувати в Україну, необхідно завжди питати точку зору прокуратури, податкової, Конституційного Суду? Так можна оскаржити правила гри в будь-якій галузі. Тому це буде небезпечним прецедентом і, я думаю, наслідки будуть дуже і дуже довговічними», – додав Євтушенко.
Він зазначив, що через кризу в галузі багато інвесторів готується до судів і арбітражів.
«У принципі, вони ставлять хрест на Україні як на країні, яка здатна цивілізовано приймати інвестиції, гарантувати довгострокову стабільність. Багато іноземців збираються залишати наш ринок», – сказав Євтушенко.
КСУ 17 грудня ухвалив рішення про розгляд справи «зелених тарифів» у закритому режимі. На думку керівного партнера юридичної компанії Arzinger, адвоката Тимура Бондарєва, суд не залучив повноцінно сторін до справи і не звернув належної уваги на позицію інвесторів, яку раніше було надано суду, писала Politeka.
Конституційний Суд відкрив провадження у справі про конституційність закону щодо «зелених» тарифів 10 серпня за позовом 47 народних депутатів, писала «Українська правда».
Роком раніше бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» заявив, що обмірковує можливість подання запиту до Конституційного Суду щодо конституційності «зелених» тарифів.
На думку співзасновника асоціації відновлюваної енергетики України Ігоря Тинного, народні депутати, дії яких пов’язані з інтересами бізнесменів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука, створюють тиск на виробників «зеленої» електроенергії, щоб погіршити інвесторам умови ведення бізнесу і полегшити можливість рейдерського захоплення цих підприємств, писала «Хвиля».