1 марта, 2024 2:11
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Ексрадник голови Фонду держмайна: Готувати "Центренерго", обленерго і ТЕЦ до продажу можна і потрібно

Ручне управління підприємствами, у яких є частка власності держави, завжди буде провокувати корупцію і спроби підкупити голову Фонду держмайна України, заявив у своєму блозі на «Цензор.НЕТ» ексрадник керівника ФДМУ Дмитра Сенниченка Олексій Беспалов.

«Так що черговий хабар Дмитрові Сенниченку – це, на жаль, фактичний провал (кінець/вирок) тієї політики, яку (незалежно від персоналій) проводив ФДМУ, який за два роки так і не зміг організувати приватизацію «Центренерго», обленерго та ТЕЦ. І тим самим виконати розпорядження КМУ, доручення президента та уряду. Саме таке завдання стояло перед командою фонду на чолі з Дмитром Сенниченком. І з такою метою до цієї команди приєднався в листопаді 2019 року і я як радник», – написав він.

Беспалов переконаний, що причина провалу великої енергетичної приватизації – не в карантині й затримці з ухваленням RAB-тарифів, а в тому, що продавати нічого.

«Щоб продати держпакет, його потрібно ще до продажу підготувати… а це не один місяць. І кожен місяць відтермінування процесу підготовки до приватизації – це перенесення процесу самого продажу (приватизації) на наступний календарний рік. Тому держпакети в «облах», «Центренерго» й ТЕЦ і не продали… Ті, хто є, продавати не можуть (не готують, не вміють, не розуміють, не знають, як правильно) або не хочуть (не хочуть брати на себе відповідальність або виконують вказівку ззовні фонду – саботувати приватизацію). А тим, хто міг і хотів організувати енергетичну приватизацію – просто не дозволили це зробити», – заявив експерт.

Він додав, що його метою як радника була підготовка держпакетів у цих компаніях до приватизації.

«Ми чітко розуміли, що вже в першій половині 2020 року всі держпакети в обленерго і ТЕЦ будуть готовими до приватизації і їх виставлять на аукціони. Якби нам не завадили, ніхто б не носив хабарів у ФДМУ сьогодні. А карантинні обмеження, можливо, не стали б стримувальним фактором, якби на столі у голови ФДМУ лежали зрозумілі розрахунки надходжень до держбюджету (карантин же не завадив продажу спиртзаводів, правда?) – зауважив Беспалов. – Отже, готувати «Центренерго», обленерго і ТЕЦ до продажу можна і потрібно. Також не бачу причин, які можуть заважати команді ФДМУ приступити до виконання вимог «Про акціонерні товариства» в частині введення в наглядові ради незалежних директорів. І обов’язкового призначення керівників компаній за підсумками відкритих конкурсів».

9 грудня Національне антикорупційне бюро повідомило, що колишній співробітник акціонерного товариства «Миколаївобленерго» запропонував Сенниченку $100 тис. За призначення на посаду голови правління «Миколаївобленерго». Ексчиновника затримали під час передавання першої частини хабаря.

У січні Сенниченку пропонували $5 млн неправомірної вигоди в обмін на призначення на посаду директора ВАТ «Одеський припортовий завод» (99,5% акцій належать державі) заздалегідь визначеної особи. НАБУ тоді затримало причетних.

У липні ще один чоловік намагався «купити» у Сенниченка дві посади за $800 тис. Його теж затримали.

Розслідування за цими двома спробами дати хабар голові ФДМ завершено.

Проверьте

У Ларри Кинга обнаружили COVID-19, его госпитализировали – СМИ

У 87-летнего американского тележурналиста и писателя Ларри Кинга подтвердили коронавирусную инфекцию. Об этом 2 января …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *