11 марта, 2024 22:59
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Майже 12 млрд грн із фонду боротьби з COVID-19 залишилися невикористаними – голова Рахункової палати

Станом на 1 січня 2021 року 11,9 млрд грн із фонду боротьби з коронавірусною інфекцією СOVID-19 було невикористано. Про це в ефірі каналу «Прямий» 30 січня заявив голова Рахункової палати України Валерій Пацкан, його цитує сайт відомства.

«Фонд був створений у квітні минулого року і становив 78,4 млрд грн. Із них залишились невикористаними 11,9 млрд грн. Це дуже велика сума. Фактично із 37 бюджетних програм нереалізованими в повному обсязі залишились 32«,  заявив Пацкан.

На його думку, кошти фонду не використали повністю через неналежну координацію дій уряду.

«Ідеться про передчасні рішення уряду про виділення коштів, як наслідок − майже чверть від суми загального обсягу фонду – 19 млрд грн – були перерозподілені. Непослідовні та несвоєчасні дії уряду щодо виділення коштів. Спочатку Кабмін виділяє 35 млрд грн на дороги, потім 8,8 млрд грн забирає. 1 млрд на експрестести і 900 млн грн на кисень виділяють аж у листопаді, і залишається два місяці до кінця року. Освоїти ці кошти нереально, бо треба підвести кисень до ліжок, провести всі необхідні роботи«, – заявив Пацкан.

Найбільше, за його даними, не освоїли коштів за чотирма напрямами:

МОЗ – 1,4 млрд грн (програма держгарантій медобслуговування населення) і 2,1 млрд грн (забезпечення готовності та реагування системи громадського здоров’я на спалахи коронавірусної інфекції, закупівля засобів індивідуального захисту); Мінсоцполітики та Пенсійний фонд – 4,7 млрд грн (виплата одноразової допомоги особам, які можуть втратити доходи в разі заборони їхньої діяльності під час карантину); Мінекономіки – 1,2 млрд грн (надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання на період дії карантину).

Верховна Рада України у квітні 2020 року внесла зміни до держбюджету, якими схвалила створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Спочатку уряд пропонував закласти у фонд 97,1 млрд грн, але народні депутати не підтримали цієї ідеї. У підсумку вони вирішили зменшити розмір фонду до 64,7 млрд грн. Пізніше розмір фонду зріс до 66 млрд грн, а 14 грудня 2020 року в нього додали ще 6 млрд грн.

Гроші з фонду виділяли на допомогу громадянам, зокрема похилого віку, у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України коронавірусу; на одноразову допомогу членам сімей працівників закладів охорони здоров’я, які померли від COVID-19; інші заходи, спрямовані на боротьбу зі спалахом інфекції. Крім того, кошти фонду витрачали на будівництво і ремонт доріг, а також на підтримку підприємців і громадян, які втратили роботу через жорсткий карантин.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Проверьте

Майже 12 млрд грн із фонду боротьби з COVID-19 залишилися невикористаними – голова Рахункової палати

Станом на 1 січня 2021 року 11,9 млрд грн із фонду боротьби з коронавірусною інфекцією …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *