14 марта, 2024 21:25
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Охріменко: Голова НАК "Нафтогаз" Коболєв чотири роки отримує премії, не виконуючи показників ефективності

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв не виконує показників ефективності (KPI), визначених у його контракті, але отримує зарплату і премію на суму понад 2 млн грн на місяць, пише в опублікованій 2 лютого статті для видання Delo економіст Олександр Охріменко.

«Робота керівника НАК «Нафтогаз України» та інших топменеджерів компанії зосереджена виключно на власному збагаченні й не має жодного відношення до виконання чи невиконання ключових показників ефективності (KPI). З тих чи інших причин в Україні керівника НАК «Нафтогаз України» віднесено до касти недоторканних», – заявив експерт.

Він нагадав, що KPI для Коболєва виражено у виконанні показників річного фінансового плану, схваленого урядом. У контракті глави компанії вказано, що його посадовий оклад становить 1,041 млн грн на місяць, також йому належить щомісячна премія в такому самому розмірі.

«Таким чином, сумарна заробітна плата Коболєва мала складати не більше 2,082 млн грн на місяць або 24,984 млн грн на рік», – написав Охріменко.

З посиланням на інформацію народного депутата від «Батьківщини» Олексія Кучеренка експерт зазначив, що реальні заробітки голови правління «Нафтогазу» були набагато вищими: 2017 року Коболєв отримав 47,1 млн грн, 2018-го – 268,5 млн грн.

За результатами аналізу виконання фінансових планів із 2017-го до 2020 року Охріменко дійшов висновку, що голова НАК «Нафтогаз» не мав отримувати і ту суму, яка йому належить за контрактом, тому що планові показники доходів не було виконано.

У 2017 році компанія недоотримала 42,8 млрд грн, 2018 року «Нафтогаз» працював без фінансового плану, чистий прибуток за рік зменшився у 2,8 раза, якщо порівнювати з попереднім, а 2019 року «Нафтогаз» недоотримав від основної діяльності 44 млрд грн, написав економіст. Минулого року компанія дістала консолідованих збитків понад 17 млрд грн, покрити їх, згідно з поданим компанією фінансовим планом, має компенсація з державного бюджету в розмірі 32,2 млрд грн.

Охріменко резюмує, що за чотири роки керівництво держкомпанії провалило виконання показників фінансового плану, а також вдавалося до підтасування даних і заниження бази для нарахування дивідендів до державного бюджету.

«Думаю, що не лише в мене виникає питання, які були підстави для пролонгації контракту з Андрієм Коболєвим після багаторічного невиконання вимог контракту… Проведення аналізу взаємодії між виконанням керівником «Нафтогазу» ключових показників ефективності (KPI) та системою його мотивації є справою невдячною, а відсутність наслідків за результатами такого аналізу є занадто очевидною. Разом із тим у період становлення в Україні громадянського суспільства, такий аналіз буде корисний із точки зору противаги масштабній пропаганді про успішність менеджменту «Нафтогазу», – заявив у статті експерт.

Коболєв очолює «Нафтогаз» із березня 2014 року. У березні 2020 року контракт із ним продовжили ще на чотири роки. У 2020 році «Нафтогаз» уперше за п’ять років зафіксував збитки. У «Нафтогазі» відмовлялися повідомляти журналістам розмір зарплати Коболєва. У січні минулого року компанія заявила агентству «Українські новини», що це конфіденційна інформація. Сам топменеджер говорив, що його зарплата за українськими мірками висока – «більше семи цифр до коми».

У лютому 2020 року «Українські новини» опублікували копію контракту голови НАК «Нафтогаз». Документ свідчить, що оклад Коболєва становить 1,041 млн грн на місяць, а виплата щомісячних премій та інших винагород має відбуватися згідно з колективним договором.

Проверьте

Газзбути знизили ціну на газ для населення за січень

30 постачальників знизили ціну газу для населення за січень, установивши її на рівні граничної – 6,99 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *