14 марта, 2024 21:12
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

91% українців підтримує акції протесту через підвищення тарифів – опитування

91,1% українців підтримують акції протесту, які відбуваються в низці областей країни через підвищення тарифів. Про це свідчать опубліковані 3 лютого результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Водночас 80,7% опитаних підкреслили, що повністю підтримують протести, а 10,7% – радше підтримують.

Водночас 6,3% респондентів виступають проти проведення протестних акцій.

2,5% українців сказали, що радше не підтримують мітингів, а 3,8% – зовсім не підтримують.

2,6% опитаних не змогли обрати позицію щодо цього питання.

Опитування проводили із 27 січня до 1 лютого методом особистого інтерв’ю з використанням планшетів (САРІ). Опитано 1205 респондентів, які проживають у 86 населених пунктах усіх регіонів України, окрім окупованого Криму та не підконтрольних українській владі районів Донецької та Луганської областей, за триступеневою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому ступені, яка є репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує: 2,9% – для показників, наближених до 50%, 2,5% – для показників, наближених до 25%, 1,9% – для показників, наближених до 12%, 1,3% – для показників, наближених до 5%.

Уряд України 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за м³. Ціна буде діяти до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону. За словами тимчасового виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, у лютому українці заплатять за використаний у січні газ за підвищеними з нового року тарифами газопостачальних компаній. На платіжки за лютий зі зниженою ціною газу – 6,99 грн за 1 м³ – варто чекати в березні.

Рішенню Кабміну передувало різке підвищення із січня 2021 року вартості природного газу. Згідно з тарифами 55 газопостачальних компаній, поточного місяця газ населенню мають продавати за ціною від 6,99 до 10,8 грн за 1 м³. Підвищили й тарифи на тепло (середньозважений тариф для 23 генерувальних компаній установлено на рівні 1121,71 грн/Гкал). Зросли майже вдвічі також тарифи на розподіл газу.

Зростання тарифів призвело до протестів під загальною назвою «Стоп тарифний геноцид». Люди виходили на вулиці в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, у Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській та Житомирській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги та пікетували облдержадміністрації. Протести не припинилися після обіцянки Кабміну встановити держрегулювання цін на газ. 18 січня в Чернівецькій області місцеві жителі перекрили дорогу через кілька сіл, а в Полтаві – автодорогу Київ – Харків. Протестувальники говорили, що тимчасове зниження ціни на газ буде діяти тільки до закінчення карантину або опалювального сезону, до того ж воно не впливає на тарифи за січень 2021 року.

Протести не припинилися після рішення Кабміну встановити держрегулювання цін на газ.

Проверьте

В ДР Конго снова обнаружили Эболу – ВОЗ

В Демократической Республике Конго, власти которой в 2020 году объявили о преодолении вспышки вируса Эбола, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *