14 марта, 2024 22:47
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Стокгольмський арбітраж відмовив Коломойському і Боголюбову в позові до України на $6 млрд щодо "Укрнафти" – Малюська

Міністр юстиції України заявив про перемогу у Стокгольмському арбітражі у спорі з міноритаріями «Укрнафти». Про це він написав 4 лютого у Facebook.

За його словами, Стокгольмський арбітраж відмовив Ігореві Коломойському і Геннадієві Боголюбову як власникам 40,1% акцій ПАТ «Укрнафта» у задоволенні їхнього позову до України, визнавши відсутність своєї юрисдикції.

«Супер-мега-перемога у Стокгольмському арбітражі! Пани Коломойський і Боголюбов хотіли стягнути з України більше ніж $6 млрд та звернулися з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив. Відмовив повністю», – написав Малюська.

Він додав, що рішення арбітражу кілька разів відкладали. На думку міністра, «відчувалося, що позивачі щось підозрюють та затягують процес».

Міністр зазначив, що сума, яку позивачі намагалися стягнути з України, перевищує річні витрати держави на освіту і науку або ж становить приблизно половину витрат на виплату пенсій.

У першій версії поста Малюська серед бенефіціарів компаній-позивачів назвав також бізнесмена Ігоря Палицю, але пізніше виправив пост, зазначивши, що помилився.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1348568598857192&id=100011121947008

Заступник міністра юстиції Іван Ліщина уточнив у коментарях, що суд не відмовив у задоволенні позову, а відхилив його через відсутність своєї юрисдикції (tribunal declined jurisdiction).

https://www.facebook.com/ivan.lishchyna/posts/10159000128830498

За даними ZN.UA, свою відмову розглядати справу арбітраж пояснив, зокрема, тим, що ймовірні інвестиції позивачів «заплямовані хабарництвом і корупцією».

Кіпрські компанії, які є міноритарними акціонерами ПАТ «Укрнафта», у червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна. Вони обвинувачували Україну в завданні збитків через відбір газу, видобутого «Укрнафтою», без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконанні «Нафтогазом» та «Укртрансгазом» рішень українських судів про повернення частини відібраного газу «Укрнафти», які набули чинності; різкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшенні кворуму під час проведення зборів акціонерних товариств.

У вересні 2017 року у проспекті до випуску євробондів України вказували, що претензії становлять $4,7 млрд, пізніше позивачі збільшували суму претензій спершу до $5,44 млрд, потім, за даними Малюськи, до понад $6 млрд.

«Укрнафта» – найбільша нафто- та газовидобувна компанія України. Групі «Приват» Коломойського і Боголюбова належать 40% компанії, НАК «Нафтогаз» – 50% + 1 акція. Тривалий час компанію контролювала група «Приват», але 2015 року ухвалили закон про зниження планки кворуму, необхідного для скликання зборів акціонерів, який дав змогу державі повернути управління «Укрнафтою».

Проверьте

Інфляція в січні зросла до 1,3% – Держстат України

Споживчі ціни в Україні у січні 2021 року зросли до 1,3% порівняно зі зниженням до …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *