Президент України Володимир Зеленський 10 лютого підписав закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями». Про це повідомила пресслужба глави держави.
«Закон сприятиме відновленню інвестиційної активності в Україні після кризового 2020 року», – ідеться в повідомленні.
Закон передбачає підтримку українських та іноземних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує €20 млн. Інвестори мають створювати не менше ніж 80 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більшою, ніж у регіоні, де очікують вкладення. Згідно з документом, вони мають одержати прямий договір з урядом України. Обсяг державної підтримки для інвестора прописують у спеціальному договорі. Він не може перевищувати 30% від планового обсягу проєкту зі значними інвестиціями (будівництво, модернізація, технічне чи технологічне переобладнання об’єктів, купівля обладнання і комплектування до нього).
Згідно з документом, підтримку надаватимуть підприємствам, які працюють у:
переробній промисловості; транспортній галузі; освіті; науковій і науково-технічній сферах; охороні здоров’я; мистецтві, культурі; спорті, туризмі та курортно-рекреаційній сфері.
Також передбачено створення спеціальної урядової уповноваженої установи, яка буде займатися супроводом інвестиційних проєктів, допомогою інвесторам від початку і протягом усього часу проєкту.
Ідею про персонального опікуна з боку держави для великих інвесторів, Investment Nanny, Зеленський озвучив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 22 січня 2020 року. Тоді він говорив, що «якщо інвестор принесе в Україну $100 млн і більше, то він отримає особистого менеджера, який знає п’ять мов, працюватиме з клієнтом цілодобово» і вирішуватиме всі проблеми інвестора в будь-який час.
Законопроєкт «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями» президент подав до парламенту 1 липня. У першому читанні Рада ухвалила його 21 липня. Рада постановила відповідний законопроєкт у повторному другому читанні й у цілому 17 грудня.